חיפוש

בעלי בריכה? 6 דרכים לשמור עליה נקייה

בריכה בבית היא דרך נהדרת ליהנות משעות הפנאי בימי הקיץ הלוהטים ולבלות כל המשפחה והחברים יחדיו. אבל כדי לשמור על הבריכה שלכם בטוחה ומזמינה, חשוב להקפיד על תחזוקה שוטפת שתשמור עליה נקייה. בריכה נקייה לא רק משפרת את הנראות, אלא מבטיחה לכם ולשאר השוחים סביבה בריאה והיגיינית. במאמר זה נספר לכם על 6 דרכים יעילות לשמור על הבריכה שלכם במצב מיטבי

 

הסרת פסולת קבועה

הסרת פסולת באופן קבוע מפני הבריכה שלכם היא הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות כדי לשמור עליה נקייה. השקיעו ברשת עלים עמידה שתעזור לכם להוציא עלים, חרקים ושאר פסולת שמצטברת על פני המים. ניקיון עקבי זה ימנע מהפסולת לשקוע לקרקעית הבריכה.

פינוי פסולת לצמיתות

שמירה על רמת חומציות נכונה במים

חשוב מאוד לשמור על האיזן הכימי הנכון בבריכה שלכם, כך שתוכלו לשמור על ניקיון המים והבטיחות שלהם. יש לבדוק באופן קבוע את הרמות השונות של החומרים בבריכה שלכם, ביניהם חומציות, כמות הכלור ועוד. רמות חומציות נכונות יכולות למנוע מהמים להחליף צבע, מאצות לצמוח בקרקעית ומאבנית להצטבר על משטחי הבריכה.

אפשר להשתמש בבדיקות שנמכרות בחנויות שונות או במערכות אוטומטיות כדי לנטר ולהתאים את הפרמטרים השונים. הטיפ הזה ישמור על הבריכה עם רמת חומציות אידיאלית- באמצעות סודה לשתייה, שיש לכל אחד מאיתנו במטבח, ניתן לאזן את החומציות.

 

משאבת חול לתחזוקת בריכה

משאבות חול לבריכה הן כלי מצוין לתחזוקת הבריכה, במיוחד בכל הנוגע לשמירה על צלילות המים שלכם. מסנני חול בעצם משתמשים במצע של חול כדי ללכוד פסולת וחלקיקים מתוך המים בזמן שהם זורמים דרך המסנן. כדאי מאוד לבחור במשאבת חול לבריכה ולהקפיד על התחזוקה שלה.

משאבות חול לבריכה

שימוש בכיסוי בריכה

דרך טובה למנוע מראש לכלוך וזיהום בבריכה הוא להשתמש בכיסוי בריכה. זהו אביזר פרקטי שלא רק שומר על פסולת אלא גם חוסך לכם מים ומפחית אידוי. כיסוי של הבריכה שלכם כשאתם לא משתמשים בה יכול להפחית את מה שנכנס פנימה אל הבריכה ולוודא שהיא נשארת נקייה גם אם אף אחד לא נמצא בה. חשוב מאוד לבחור בכיסוי מתאים לסוג וגודל הבריכה שלכם כדי להבטיח יעילות אידיאלית.

 

תחזוקת מסננים

מסנן הבריכה שלכם ממלא תפקיד חשוב ביותר בסילוק פסולת מהבריכה. על כן חשוב לנקות ולשטוף את המסנן שלכם באופן קבוע, וזאת בהתאם להוראות היצרן. שימו לב שכל סוג מסנן דורש תחזוקה שונה ויש להקפיד על כך כדי לא לפגוע בו.

 

קרצוף ושטיפת הבריכה

אחת לתקופה מומלץ לנקות את הבריכה באופן יסודי באמצעות קרצוף ושטיפה שלה. זה כולל את הדפנות, הקרקעית, והאזור שמסביב לבריכה. בדרך זו ניתן להבטיח שהיא תישאר נקייה לאורך זמן ותוכלו ליהנות משחייה מרעננת בלי לחשוש.

בריכה

אולי יעניין אותך גם