חיפוש

3 שיטות לאילוף כלבים וההבדל בניהם

כאשר אנחנו מאלפים כלב, המטרה שלנו היא לגרום לכלב להתנהג בצורה מסוימת. אילוף מוצלח הוא כזה שבו הכלב לומד בכמה שפחות זמן מה בדיוק הרצון שלנו ואיך אנחנו מצפים ממנו להתנהג. כאן נספר לכם על מספר שיטות אילוף שיאפשרו לכם להחליט מהי הדרך הנכונה שבה תאלפו את הכלב שלכם, כדי שהוא יעשה בדיוק מה שאתם רוצים. 

 

אילוף כלבים

אילוף של כלב הוא תהליך שבו אנחונ מנסים לחנך את הכלב כך שהוא יתנהג בצורה שאנחנו אוהבים. תהליך האילוף יכול להיות תהליך ארוך, אולם ככל שבמצעים אותו בצורה נכונה יותר, כך החיים המשותפים שלנו יחד עם הכלב יהיו טובים יותר. לפרטים נוספים על אילוף כלבים תוכלו להיכנס לכאן http://my-puppy.co.il, אבל בינתיים, הנה כמה שיטות אילוף שכדאי להכיר.

אילוף כלבים

מקל וגזר

השיטה הראשונה שעליה נדבר היא כנראה השיטה הידועה ביותר. לשיטה הזו יש הרבה שמות, אולם מקל וגזר הוא תיאור מדויק שלה. בשיטה הזו הכלב שלכם יקבל משהו שהוא אוהב כאשר הוא מבצע פעולה שאתם רוצים שהוא יעשה, ובכיוון הפוך הוא אמור להבין שהוא ביצע פעולה שאתם לא רוצים שהוא יבצע.

למשל אם אתם רוצים לאלף את הכלב כך שהוא לא יעשה את הצרכים שלו בתוך הבית. בכל פעם שהכלב יצא החוצה כדי לעשות אותם הוא יקבל חטיף שהוא אוהב, ואם הוא עשה את צרכיו בתוך הבית תוכלו למשוך לו בקולר או להשמיע רעש שיגרום לו להירתע מפני ביצוע חוזר של המעשה הזה.

 

אילף בעזרת קולר אלקטרוני

שיטה נוספת שדומה לשיטה הקודמת היא לאלף את הכלב בעזרת קולר אלקטרוני. השיטה הזו שנויה במחלוקת, ולכן לפני שאתם בוחרים בה כדי להתייעץ עם איש מקצוע. בשיטה הזו מונח על הכלב קולר שיכול להעביר אליו זרם חשמלי בכל פעם שהוא מבצע פעולה לא רצויה. השיטה הזו טובה בעיקר במקרים שבהם אתם לא נמצאים כל הזמן ליד הכלב, כיון שהקולר פועל אוטומטית.

אילוף כלבים

שיטת פרט אלפא

השיטה האחרונה שעליה נדבר נועדה לחקות את המצב הטבעי שבו הכלב אמור לחיות, כלומר כחלק מתוך להקה. בטבע, החיות לומדות כיצד להתנהג בעזרת ראש הלהקה שלהן, והן למעשה מחקות את ההתנהגות שלו. ברגע שיש לכם כלב בבית אמנם אין לכם להקה שאת ההתנהגות שלה הוא יוכל לחקות, אולם אתם יכולים לייצר מצב שבו הכלב יחקה את ההתנהגות שלכם.

גם השיטה הזו שנויה במחלוקת כיון שהיא דורשת מכם לא להביע מחוות כלפי הכלב, ומידת היעילות שלה מוטלת בספק מבחינה מחקרית.

 

לסיכום

אילוף כלבים מוצלח הוא כזה שבסופו הכלב מתנהג בצורה שאנחנו רוצים. שיטות האילוף הקיימות כיום עושות את זה כל אחת בדרכה שלה. כאן קיבלתם סקירה על מספר שיטות אילוף, כאשר הבחירה בין השיטות היא החלטה שתלויה בכם.

אילוף כלבים

אולי יעניין אותך גם

BMI של חתול
כיצד נקבע BMI של חתול?

לאחרונה אנו מקבלים פניות מצד גולשים רבים שמבקשים לדעת איך הם יכולים לדעת אם החתול שלהם סובל מהשמנת יתר. מדובר במצב שבעלי חתולים מכירים מקרוב.

קראו עוד »
מזון
אוכל לחיות: זה רק פט בסט!

פטבסט הינה חנות חיות הממוקמת ברמת גן ומספקת ציוד ומזון לבעלי חיים למגדלים פרטיים ומקצועיים מן המותגים המובילים בעולם ובמחירים משתלמים במיוחד. בחנות תוכלו למצוא

קראו עוד »