חיפוש

מקלחונים לבית – איך לעשות את הבחירה הנכונה

שיפוץ חדר רחצה כולל לעיתים קרובות החלפה, או הוספה של מקלחות, אבל רגע לפני שניגשים לחנות, כדאי להבין: איזה סוג של זכוכית נחשב בטיחותי מספיק, איזה סוג של דלת מתאים למבנה חדר הרחצה שלכם, איך יוצרים רצפה מתאימה למקלחון ואיזה סוג של פרזול כדאי לבחור.

 

המון בחירות לבחירת מקלחון

גם אם מקלחונים הם לא הפריטים הכי חשובים במקלחת לדעתכם, אנחנו חושבים שדווקא חשוב להבין איך לבחור מקלחון בצורה נכונה, כדי להנות ממנו לטווח ארוך, להתאים אותו לצרכים שלכם ולשמור על הבטיחות שלכם. אז מהם הפרמטרים?

 

זכוכית בטיחותית למקלחון

בישראל יש תקן עבור זכוכית מתאימה לשימוש במקלחונים. זכוכית למקלחות חייבת להיות מחוסמת, או רבודה. שני סוגים אלה של זכוכית אינם נשברים בקלות. למעשה, צריך להפעיל כוח רב כדי לשבור אותם וגם כאשר הם נשברים, הם לא מתפזרים לרסיסים חדים, אלא נשברים בצורה מבוקרת, שאינה גורמת לפגיעות מסוכנות, כמו זכוכית רגילה. גם עובי הזכוכית הוא שיקול חשוב, כאשר מקלחות בגובה של עד 2.3 מטר, צריך זכוכית בעובי 8 מ"מ ואילו מעל גובה זה, יש להתקין זכוכית בעובי 10 מ"מ.

 

מיקום פינתי או חזיתי

מיקום המקלחות משפיע גם על צורת המקלחון. אם אתם רוצים להתקין אותו בפינת חדר הרחצה, מן הסתם תצטרכו מקלחון פינתי ואם יש לכם חדר רחצה גדול, עם קיר פנוי, אולי תעדיפו מקלחון חזיתי, הנחשב גם מרווח יותר. ניתן גם לבחור בין מקלחון מוכן מהחנות לבין מקלחון בהתאמה אישית – הכל לפי התקציב והמידות הדרושות.

 

סוג הפתיחה של המקלחון

גם כאן עומדות בפניכם מספר אפשרויות בחירה: דלתות הזזה, דלתות כנף, דלת אחת, או שתי דלתות, מקלחון פתוח בלי דלתות ועוד. גם כאן יש להתחשב בצורת חדר הרחצה כדי לבחור נכון – בחדר קטן עדיף דלתות הזזה או דלתות כנף נפתחות פנימה ואילו בחדר גדול אפשר גם להתקין דלתות כנף נפתחות החוצה.

 

ריצוף המקלחון

כאן הבחירה היא בין אגנית, האוספת את המים ומבטיחה ניקוז מסודר, לבין שיפוע ברצפה רגילה, המונע גלישת מים החוצה. הבחירה צריכה להתבסס על אסתטיקה, אבל גם על פרקטיות ולכם כדאי להתייעץ עם בעל מקצוע.

 

פרזול מתאים למקלחון

הכלל הראשון בבחירת פרזול למקלחון הוא – איכות ועמידות בפני מים. לאחר מכן, עומדות בפניכם שלל בחירות שמשפיעות בעיקר על נושא האסתטיקה והנוחות אפשר לבחור ראש מקלחת מסוגים שונים, אפשר לבחור פרזול בצבע שחור, לבן, כסף וזהב, אפשר להוסיף ידיות אחיזה, סבוניות, מדפים ועוד. הכל לבחירתכם.

 

לסיכום

כפי שניתן לראות, יש קשת רחבה של אפשרויות העומדות בפניכם בעת בחירת מקלחון. ההמלצה שלנו היא להתייעץ עם בעלי מקצוע עם מומחיות רלוונטית בתחום כדי לבצע בחירות נכונות, שיעזרו לכם לבחור מקלחון איכותי, עמיד ויפה.

מקלחונים לבית

אולי יעניין אותך גם