חיפוש

איך לבנות פרגולה בזול בחצר הבית שלכם

פרגולה הינה פתרון הצללה לחצר הבית המוסיפה מעין שטח חדש ושימושי לדרי הבית ולאירוח. סגנונה של הפרגולה והחומר ממנה היא בנויה תקבע בסופו של דבר את עלותה הכספית.

 

התאמה אישית

כדי לבחור נכונה את סגנון הפרגולה המתאימה עבורכם, כדאי ראשית להבין, עבור אלו הזדמנויות היא עומדת לשמש. לדוגמה: במקרה של אירועים רבי משתתפים, כדאי לתכנן פרגולה גדולה יחסית. דוגמה נוספת: במקרה ואתם נהנים מישיבה לילית בחוץ, כדאי לתכנן פרגולה בעלת גג פתוח שתאפשר צפייה בכוכבים.

 

חומרים לבניית פרגולה

ישנם חומרים רבים לבניית פרגולה מאסטר: עץ, במבוק, פלדה, אלומיניום, אך עץ הוא החומר הנוח והזול ביותר מבניהם.

 

פרגולת העץ יתרונות וחסרונות

עץ קיים במגוון רב של סוגים וצבעים. העץ יוצר אוירה טבעית וכפרית ומשתלב היטב עם גינה וצמחיה. אולם, עץ דורש תחזוקה קבועה: רטיבות עלולה לגרום לו ריקבון ,הוא פגיע למזיקים, ובנוסף, גם דליק. במקרה של נזק ניתן בקלות להחליף את הלוח שניזוק ואין צורך להחליף את הפרגולה כולה.

 

סוגי עצים לפרגולה

ישנם סוגי עצים רבים המתאימים לבניית פרגולה, לדוגמה: איפאה, טיק, סוקויה, ארז, אלון, אשוח ואורן, וניתן אף לשלב בבניה, מספר סוגים. אנו נתמקד בסוגי העץ לבנית פרגולות בזול.

 

אורן 

החומר הנפוץ והזול ביותר לבניית פרגולות, נוח לעבודה וניתן לבנייה עצמאית. העץ מגיע בחיתוכים שונים, וניתן להתאמה לפרגולה על פי הדרישה.

 

אלון 

נחשב לעץ גמיש ועמיד בפני מזיקים ומזגי אויר, ואף דוחה כתמים.

 

איפאה 

עץ טרופי חזק ואיכותי, עמיד בלחות ומלחים ולכן מתאים במיוחד לגרים בקרבת הים.

 

ארז 

עמיד בפני תנאי מזג אויר קשים ולאורך זמן, אך צבעו דוהה עם השנים, אולם, ניתן לצביעה בקלות.

 

פרגולה מעץ גושני

זוהי למעשה קורה מעץ כלשהו, שהוקצעה מעץ יחיד ומקורה מגזע העץ. קורה זו יכולה להגיע לאורך של עד 12 מטרים. מראה העץ הוא פראי ולפרגולה יהיה מראה כפרי ומרשים. הוא מתאפיין בסדקים הנותנים לו מראה גס, ואינם פוגמים באיכותו וחוזקו.

העץ חזק מאוד ועמיד, ופרגולה מעץ זה צריכה להיות בעלת תשתית ויסודות חזקים. הבנייה בעץ זה יכולה להיות מעט מורכבת, בגלל הקורות הכבדות והארוכות.

 

פרגולה מעץ רב שכבתי

אלו בעצם קורות עץ שהודבקו יחידיו, העץ דק ונוח לעבודה ועלותו זולה. אולם, דקותם של הקורות יוצרת מצבים בהם העץ עלול להתעקם ולכן יש צורך להשתמש במספר קורות, לבניית העמודים התומכים.

עץ זה מתאים לבניית פרגולות קטנות, עם גג קל משקל.

 

לסיכום

בניית פרגולה בזול בחצר הבית שלכם, תלויה בשני פרמטרים: גודלה של הפרגולה וסוג העץ בו תשתמשו. עץ אורן הוא הנוח והזול ביותר לבנייה, וניתן אף למצוא אותו כעץ גושני או שכבתי.

 

שולחן וכיסאות

אולי יעניין אותך גם

פרגולות עץ
פרגולות עץ

פרגולה מאפשרת ליהנות מהחוץ, מבלי להתפשר על הנוחות של הבית. פרגולה מעץ משתלבת באופן קוהרנטי עם הסביבה והצמחייה ויוצרת מראה טבעי לסביבת הבית, בחצר או

קראו עוד »