חיפוש

2 סוגים של דלתות ממ"ד שעומדות בתקן פיקוד העורף לבית

אזרחים רבים תרים אחר מידע רלוונטי שיאפשר להם לבחור בדלת ממ"ד איכותית שתעמוד בתקן של פיקוד העורף. החלטנו שלא להישאר אדישים לביקוש. לכן, הוצאנו את המדריך הנוכחי שירכז את 3 סוגי הדלתות שעונות על הקריטריונים הבסיסיים. הישארו כאן, כדי שתוכלו לבצע את הבחירה הנכונה שתקנה לכם ביטחון אישי.

 

סוג ראשון  – דלת פתיחה רגילה

יש היצע רחב של דגמי דלתות ממ"ד. אלה עשויים מחומרים חזקים במיוחד (מתכת ופלדה). כידוע, הדלתות הללו מקנות ביטחון בקרב הדיירים ומבטיחות סגירה הרמטית שחיונית למצבי חירום שונים. זו העת לגלות שקיימים 2 סוגים של דלתות לממ"ד. הראשונה נקראת "דלת פתיחה רגילה" שנחשבת לנפוצה ביותר והיא נפתחת כלפי חוץ. רגע לפני שנציג את הדלת השנייה, נציין שממ"דים שיש בהם דלתות שנפתחות כלפי פנים נחשבים ללא תקינים, משום שעשוי לעלות קושי בפתיחת הדלת במצבי חירום. דלת שנפתחת כלפי חוץ לעומת זאת, מאפשרת לצאת בקלות מהחדר.

דלת עץ

סוג שני – דלת הזזה

תכירו את דלת ההזזה לממ"ד שנחשבת למתקדמת יותר. רבים בוחרים להתקין אותה, משום שהיא מאפשרת ליהנות מ – 2 יתרונות חשובים. הראשון, ניתן לפתוח אותה בקלות (למרות שהמשקל שלה זהה לסוג הראשון של דלת ממד שהוצגה בפסקה שלעיל). היתרון השני נוגע לחיסכון משמעותי במקום, מכיוון שהיא נכנסת לתוך רווח שהוכן מראש בתוך הקיר. שתי הדלתות הללו צריכות לעמוד בתקנים מחמירים שיוצגו בהרחבה בפסקה הבאה.

 

תקני דלתות ממ"ד

רכישה של דלת לממ"ד מחייבת בירור אודות מידותיה. שכן, התקן העדכני קובע שרוחבה של הדלת צריך להיות 70 ס"מ או 80 ס"מ. גובהה של הדלת צריך להגיע ל – 2 מטר והעובי של הפלדה צריך להיות 15 מ"מ, כדי שניתן יהיה למנוע חדירה של רסיסי טילים.

 

רכישה נכונה של דלת לממ"ד

אנשים שמתכננים לקנות דלת חדשה לממ"ד צריכים לדעת שעליהם לבדוק לא רק את העמידה בתקנים, אלא גם את האחריות. חברות מומלצות בתחום צפויות להציע אחריות שנעה בין 12 ל – 24 חודשים. נדגיש שכדאי לבקש מסמך חתום ובו מופיעים פרטים אודות האחריות, כדי שתוכלו להיות בטוחים בכך שיהיה למי לפנות בעת הצורך. עניין נוסף שצריך להיבדק על ידיכם מראש נוגע למשך ההמתנה למתקין. נציין שזמן ההמתנה ממוצע נע בין 14 יום לחודש. משך ההמתנה עשוי להתקצר באופן משמעותי, במידה ותבחרו בדגם של דלת שקיימת במחסנים של היבואן.

 

לסיום

דלת פתיחה רגילה ודלת הזזה אלו 2 הדלתות שמתאימות לממ"ד. כעת אתם מכירים בהן מקרוב ויודעים מה חשוב לדעת טרם הרכישה שלהן, כך שנותר לכם רק להזמין את הדגם המתאים עבורכם ביותר מכל הבחינות, לבדוק אם ישנה אחריות ולברר תוך כמה זמן צפוי להגיע מתקין לביתכם. נאחל שתשמשו בדלתות אלה לצרכים יום יומיים שגרתיים בלבד ולא לצורך הגנה.

חדר עם דלתות הזזה מזכוכית

אולי יעניין אותך גם

איך לבחור דלת פנים
איך לבחור דלת פנים?

אם לפני כמה עשרות שנים מישהו היה נתקל בשאלה הזו – סביר להניח שהוא היה צוחק לעצמו, פותח את אחת מדלתות הפנים בבית שלו ומסנן

קראו עוד »