חיפוש

6 דברים חשובים בעיצוב מטבח לבית

הדמיה

לפני הכל, לא לדלג על שלב ההדמיה. זה עלול להיראות מיותר, בפרט כשיש אופציות חילופיות להתרשמות: דוגמיות מהדלתות, הצבעים של השולחנות ותמונות נהדרות של הארונות.

אבל זה לא כך.

בשטח, מסבירים מומחים בעיצוב מטבח, הדוגמיות ממש לא נותנות אינדיקציה על המראה הסופי. תמונות רק מבלבלות – לראות את השולחן והכיסאות על רקע של מטבח אחר רק יטעה אתכם. כדי לבחור נכון, אתם צריכים לדעת איך המטבח הספציפי שלכם עומד להיראות, ורק הדמיה מספקת את זה. אז לא לדלג על השלב הזה, שעלותו גם לא מאוד יקרה יחסית לתכנון מטבח: כ-1500 ש"ח עבור הדמיה מקצועית.

 

בחירת מוצרי חשמל

בחירת מוצרי חשמל מתבצעת לפני שמעצבים את המטבח, ולא אחרי.

למה? כי המטבח המודרני מבוסס על מוצרי חשמל ולא על משטחי עבודה. הכיריים, המקרר, התנור ואפילו מכונת הקפה ובר המים חשובים לא פחות משולחן האוכל והכיסאות. אתם לא רוצים להישאר עם חלל קטן מדי למקרר, או עם מקום בעייתי עבור הכיריים! העיצוב עלול להגביל אתכם בבחירת מוצרי החשמל, וחבל.

בנוסף, מוצרי חשמל הם בדר"כ המוצרים היקרים ביותר במטבח. כדאי לספק עבורם תקציב הולם, מה שמוסיף על הצורך לבחור בהם לפני העיצוב.

 

פרזול

כשאנו חושבים על תכנון מטבח, מה שעולה לנו בראש זה בדר"כ מושגים כמו: גודל, צבעים, מס' ארונות, שולחן או אי, וכו'. פרזול? לא, על זה לא חשבנו.

אבל פרזול הוא אחד הדברים המשמעותיים ביותר עבור מטבח בר קיימא!

ארונות מטבח זה לא משהו שמחליפים כל יומיים. כדי שהארונות, המזווה והמגירות יחזיקו מעמד, הם זקוקים לפרזול איכותי. לא שווה לחסוך כאן בכסף, כי זה ידרוש מחיר מאוחר יותר: תיקונים חוזרים, חידוש המטבח לאחר תקופה קצרה מהצפוי וכו'.

 

צבעים

הנה, הגענו לחלקים עיצוביים וכיפיים יותר.

לגבי צבעים, חשוב לזכור שבדר"כ מומלץ לבחור בצבעים בהירים במטבח. הכלל הזה תקף ברוב המקרים, אך במיוחד כשמדובר בתחום של עיצוב מטבח קטן. עם צבעים בהירים המטבח פשוט ייראה גדול, נינוח ונעים יותר. צבעים כהים יגרמו לתחושת חנק ואיום במטבח קטן.

 

גובה הארונות

הגיע הזמן להכריז: הארונות חייבים להיות מחוברים לתקרה!

למה?

כי במרווח הנותר בין הארונות לתקרה, מצטברות כמויות מבהילות של לכלוך, אבק, שיירי מזון ועובש.

אם אתם מעוניינים במטבח היגייני, בריא ונעים יותר – לחבר את הארונות לתקרה. זה גם יקנה מראה מרשים וגבוה יותר, מה שחשוב במיוחד במטבח קטן.

 

ניצול הפינות

יש את הפינות הבלתי מנוצלות הללו בכל מטבח. במטבח שלכם – זה לא יקרה!

פינות ביניים שנוצרות בין המקרר לכיריים או לשולחן, הן מקום מושלם לא רק לעגלת ירקות ולפח האשפה. ניתן לנצל אותן כחללי אחסון יעילים ומתוחכמים, כשמעליהם יונחו פריטי נוי כמו מעמדים ליינות או פרות. בפינה אפשר למצוא חלל מושלם למיקרוגל+מגירות לחד-פעמי, לפינת הקפה הכוללת מכונת קפה, קפה ומיני מתיקה, ועוד. העיקר לא לדחוק את הפינה לפינה!

שיש

 

אולי יעניין אותך גם

עיצוב פנים
3 סיבות להיעזר במעצבת פנים

עיצוב פנים היא עבודה יצירתית, שמעוגנת בידע ובכללים של יסודות העיצוב, כמו קומפוזיציה, פרופורציות, צבעים ותאורה. בנוסף, מעצבי פנים מיומנים ובעלי ניסיון מביאים איתם כישורים

קראו עוד »