חיפוש

5 מערכות בטיחות לבתים ולעסקים שאתם פשוט חייבים

מידי פעם יוצא לכל אחד ואחת מאתנו לשמוע על מקרה מזעזע של שריפה, שלעיתים אין בסיפור נפגעים בנפש ולעיתים ישנם בסיפור, נספים. בכל מקרה של שריפה שכילתה את המקום בין אם מדובר על בית או על עסק, תמיד זה נורא, והמחשבה שהכול עלה באש והתנדף ולעולם לא יחזור, היא נוראית! גם השיקום לאחר השריפה הוא ארוך ומפרך.

כיום ישנם מכשירים ומערכות מתקדמות של גילוי אש, שניתנות להתקנה בכל בית בארץ ובכל עסק. כמובן שההיצע הוא גדול ויש צורך בלבצע התאמות למקום ההתקנה.

 

 על ידי התקנה של מנגנון התראה, החיים יכולים להינצל די בקלות

כיום קיימות בשוק, מגוון רחב של מערכות לגילוי אש ועשן ועד למכשירים ועמדות לכיבוי שרפות. ההיצע גדול מאוד וצריך לשים לב טרם הרכישה האם אותה מערכת מתאימה לצרכים שלנו, כך למשל דירת מגורים רגילה של עד 80 מ"ר יש המלצה לשים גלאי עשן בכמה מקומות ברחבי הבית. בנוסף קיימות בחברת אמין הנדסת אש מערכות בטיחות שיתאימו לכל אחד לי צרכיו.

מערכות אבטחה לבתים ועסקים

קבלו 5 דוגמאות למערכות בטיחות לעסקים גדולים, קטנים, לבתים ולדירות :

  1. מערכת גילוי אש ועשן – כאשר מערכות אלו לגילוי אש ועשן מאתרות דליקות בשלב מוקדם ומדווחות בזמן אמת למוקדי החירום ולנמצאים במקום, ואפילו יודעות להפעיל מערכות כיבוי אש אוטומטיות לטיפול מהיר בשריפה.
  2. מערכת כריזת חירום – אשר משמשת לפינוי הציבור בזמן שריפה. הכריזה מופעלת באופן אוטומטי על ידי השמעת הודעה מוקלטת. במוסדות גדולים כמו בתי חולים, בתי ספר וכדומה. בנוסף למערכות כריזה אלו משולבות גם מערכות לכיבוי השריפה שעובדות בחפיפה זו עם זו.
  3. ארון כיבוי אש – לגבי ארון כיבוי אש חשוב לדעת שניתן התקינו בכל מבנה ציבורי או פרטי כמו למשל בנייני דירות שהם לא בהכרח בניינים גבוהים וגדולים. הרי בבניינים גבוהים וגדלים כמו מגדלים רבי קומות, יש תקן שמחייב את קבלני הבנייה להתקין ארונות אלו בניגוד לבניינים הישנים יותר.
  4. מטף כיבוי אש – ניתן להתקינו בקלות ובנוחות בכל מקום ציבורי וגם בבית הפרטי בפרט באזור המטבח שיכול להתלקח בקלות. המטף כיבוי הינו נוח מאוד להפעלה בעת הצורך והם אינם דורשים מקום מיוחד או התקנה מיוחדת.
  5. גלאי עשן – כאמור גלאי עשן הם ההתראה הראשונית מפני שריפה. כאשר צלצולם החזק יכול לעורר כל אחד אפילו משנת לילה עמוקה ולהציל את החיים של בני הבית או של העסק הקטן.

 

לסיכום – אין מחיר לחיים

חוץ מדוגמאות המערכות שנכתבו קודם לכן, חשוב לציין שקיימות עוד מערכות נוספות שמתאימות לכולם. בנוסף, חשוב שתדעו שכל מה שקשור בביטחון לגילוי שריפות חייב לעמוד בתקנים המחמירים ביותר ולכן עוד בטרם ההתקנה וההחלטה, חשוב שתפנו לחברה אמינה שקיימת שנים רבות בתחום.

מערכות אבטחה לבתים ועסקים

אולי יעניין אותך גם

כל מה שצריך כדי לארגן חוג בית למופת
כל מה שצריך כדי לארגן חוג בית למופת

האם אי פעם ביקרתם בחוג בית שהיה מאורגן באופן מושלם ומעניין לחלוטין? חוגי בית יכולים להיות חוויה מרגשת ומעצימה עבור כל המשתתפים, אם רק ננהל אותם בצורה נכונה. בין אם זה חוג בישול, מלאכות יד או אפילו מופע של אמן חושים לחוגי בית – יש מספר עקרונות חשובים לזכור כדי שהאירוע יהיה מוצלח   בחירת הנושא המתאים הנושא של חוג הבית הוא אחד הגורמים החשובים ביותר להצלחה. הקפידו לבחור נושא שיעניין את קהל היעד שלכם ויתאים לו. למשל, עבור הורים צעירים, חוג בישול או מלאכות יד יכול להיות רעיון מצוין, מאחר והם יוכלו ליהנות מלמידת מיומנויות חדשות ובו זמנית לבלות זמן איכות עם ילדיהם. לעומת זאת, עבור בני נוער, מופעים של אמנים יכולים לעורר עניין רב,

קראו עוד »
מדריך מקיף למחסני עץ
מדריך מקיף למחסני עץ

מחסני עץ היו מרכיב עיקרי בתעשיות שונות במשך מאות שנים, ומציעים שילוב של קסם כפרי, עמידות ופרקטיות. מבנים אלה, עשויים מעץ יציב ותוכננו לפתרונות אחסון

קראו עוד »