5 מערכות בטיחות לבתים ולעסקים שאתם פשוט חייבים

מידי פעם יוצא לכל אחד ואחת מאתנו לשמוע על מקרה מזעזע של שריפה, שלעיתים אין בסיפור נפגעים בנפש ולעיתים ישנם בסיפור, נספים. בכל מקרה של שריפה שכילתה את המקום בין אם מדובר על בית או על עסק, תמיד זה נורא, והמחשבה שהכול עלה באש והתנדף ולעולם לא יחזור, היא נוראית! גם השיקום לאחר השריפה הוא ארוך ומפרך.

כיום ישנם מכשירים ומערכות מתקדמות של גילוי אש, שניתנות להתקנה בכל בית בארץ ובכל עסק. כמובן שההיצע הוא גדול ויש צורך בלבצע התאמות למקום ההתקנה.

 

 על ידי התקנה של מנגנון התראה, החיים יכולים להינצל די בקלות

כיום קיימות בשוק, מגוון רחב של מערכות לגילוי אש ועשן ועד למכשירים ועמדות לכיבוי שרפות. ההיצע גדול מאוד וצריך לשים לב טרם הרכישה האם אותה מערכת מתאימה לצרכים שלנו, כך למשל דירת מגורים רגילה של עד 80 מ"ר יש המלצה לשים גלאי עשן בכמה מקומות ברחבי הבית. בנוסף קיימות בחברת אמין הנדסת אש מערכות בטיחות שיתאימו לכל אחד לי צרכיו.

מערכות אבטחה לבתים ועסקים

קבלו 5 דוגמאות למערכות בטיחות לעסקים גדולים, קטנים, לבתים ולדירות :

  1. מערכת גילוי אש ועשן – כאשר מערכות אלו לגילוי אש ועשן מאתרות דליקות בשלב מוקדם ומדווחות בזמן אמת למוקדי החירום ולנמצאים במקום, ואפילו יודעות להפעיל מערכות כיבוי אש אוטומטיות לטיפול מהיר בשריפה.
  2. מערכת כריזת חירום – אשר משמשת לפינוי הציבור בזמן שריפה. הכריזה מופעלת באופן אוטומטי על ידי השמעת הודעה מוקלטת. במוסדות גדולים כמו בתי חולים, בתי ספר וכדומה. בנוסף למערכות כריזה אלו משולבות גם מערכות לכיבוי השריפה שעובדות בחפיפה זו עם זו.
  3. ארון כיבוי אש – לגבי ארון כיבוי אש חשוב לדעת שניתן התקינו בכל מבנה ציבורי או פרטי כמו למשל בנייני דירות שהם לא בהכרח בניינים גבוהים וגדולים. הרי בבניינים גבוהים וגדלים כמו מגדלים רבי קומות, יש תקן שמחייב את קבלני הבנייה להתקין ארונות אלו בניגוד לבניינים הישנים יותר.
  4. מטף כיבוי אש – ניתן להתקינו בקלות ובנוחות בכל מקום ציבורי וגם בבית הפרטי בפרט באזור המטבח שיכול להתלקח בקלות. המטף כיבוי הינו נוח מאוד להפעלה בעת הצורך והם אינם דורשים מקום מיוחד או התקנה מיוחדת.
  5. גלאי עשן – כאמור גלאי עשן הם ההתראה הראשונית מפני שריפה. כאשר צלצולם החזק יכול לעורר כל אחד אפילו משנת לילה עמוקה ולהציל את החיים של בני הבית או של העסק הקטן.

 

לסיכום – אין מחיר לחיים

חוץ מדוגמאות המערכות שנכתבו קודם לכן, חשוב לציין שקיימות עוד מערכות נוספות שמתאימות לכולם. בנוסף, חשוב שתדעו שכל מה שקשור בביטחון לגילוי שריפות חייב לעמוד בתקנים המחמירים ביותר ולכן עוד בטרם ההתקנה וההחלטה, חשוב שתפנו לחברה אמינה שקיימת שנים רבות בתחום.

מערכות אבטחה לבתים ועסקים

אולי יעניין אותך גם

טיפים לבחירת סידור עם שם
טיפים לבחירת סידור עם שם

הסידור משמש אותנו לאורך התפילות השונות. גם במקרה בו אנחנו פשוט רוצים להודות ולהתפלל מקרב הלב, אנחנו פותחים את הסידור היקר לליבנו. החשיבות הרבה של

קראו עוד »