חיפוש

5 טיפים לבחירת חשמלאי בתל אביב

תקלות חשמל בבית יכולות להיות בין המעצבנות ביותר שיש, היות והן תוקעות לנו את כל סדר היום ואפילו מונעות מאתנו לבצע פעולות רגילות ופשוטות ביותר, כמו בישול וכביסה.

לצד זה, לעיתים מדובר בתקלות, או התקנות ראשוניות, של פרטי חשמל שחשובים לשמירה על חיים, לדוגמא בבתיהם של קשישים.

לכן, עלינו לבחור את החשמלאי שלנו היטב ובזהירות, ולא רק על פי מחיר.

אם אנחנו מחפשים חשמלאי מקצועי לטיפול בבעיות שונות בבית, או לשם התקנה של מוצרי חשמל חשובים כלשהם, עלינו לעקוב אחרי מספר צעדים על מנת לוודא שאכן עשינו בחירה נכונה. בחירה אקראית בחשמלאי כלשהו יכולה להוביל להוצאה כספית מאד גדולה, כי יכול להתברר שהוא לא עוסק באותו התחום, או כי הוא פשוט לא מקצועי ועשה לנו נזק. לכן, חשוב לדבר על איך לבחור חשמלאי בצורה חכמה.

 

  1. מיקום

ראשית, חפשו איש מקצוע בהתאם לאזור מגוריכם. אם אתם גרים בתל אביב, כנראה חשמלאי בראשון לציון ידע לעזור לכם, אבל באותה מידה לא יהיה כל כך זמין לכם באופן מהיר ודחוף, ואולי אף יגבה מכם מחיר עבור המרחק. לכן, מקדו את החיפוש לאזור מגוריכם.

 

  1. היתר עבודה

טרם הסכם עבודה עם חשמלאי כלשהו, או זימונו אליכם הביתה, וודאו שמדובר באיש מקצוע שקיבל היתר מהמדינה לעסוק בתחום. יכולים להיות אנשים רבים שמבינים בתחום החשמל ומספקים את השירותים שלהם, ללא רישיון עבודה בתחום החשמל מהמדינה. במידה ותתרחש תאונה אנחנו נהיה בבעיה רצינית, גם מבחינה בירוקרטית, ולא בהכרח נוכל לקבל פיצוי.

 

  1. הסמכה

לאחר שווידאנו שיש לחשמלאי היתר עבודה תקף, חשוב לפרט לו מה אנו צריכים ממנו. אם לא נעשה זאת הוא יוכל להגיע אלינו הביתה ונגלה שהוא בכלל לא מוסמך לעבוד בתחום אותה התקלה או ההתקנה, והוא עלול לגבות מאתנו מחיר עבור ביקור בלבד. כמו כן, עדכון של החשמלאי טרם ההגעה מסייעת לו לכוון אתכם ואפילו מסייעת לו להתכונן מראש עם כל הציוד הנדרש.

 

  1. מחיר

לאחר שווידאתם את פרטי העבודה, הגיע הזמן לדבר על מחיר. נכון הרבה מאד פעמים מחיר, בהתאם לבעיה, יכול להיקבע רק לאחר טיפולה. אבל, חשוב מאד להכיר את המחירון הכללי עבור טיפול בבעיה כלשהי. לכן, בצעו סקר שוק בקרב מספר חשמלאים שעומדים בתנאים הקודמים ותלכו עם ההצעה שנשמעת לכם הכי הוגנת, ולא רק הכי זולה.

 

  1. המלצות

לבסוף, בעזרת הרשת כיום ניתן לקרוא חוות דעת מלקוחות קודמים של החשמלאי ולכן מומלץ מאד לעשות זאת, נוסף על בקשת המלצות ממנו אישית.

 

לסיכום

לא מעט פעמים נזדקק לסיוע של חשמלאי בנושאים שונים, אבל חשוב להזמין חשמלאי מקומי, שקיבלנו עליו חוות דעת, שמחירו הוגן וכי יש לו היתר עבודה רשמי וידע כיצד לטפל בבעיה שלנו.

איש תחזוקה

 

אולי יעניין אותך גם

תמונות אומנותיות לבית
תמונות אומנותיות לבית

תמונות אמנותיות הן לא רק פריטי נוי, אלא גם דרך להוסיף עניין, צבע ואישיות לחלל. הן יכולות לשקף את הסגנון האישי שלכם, ליצור אווירה מיוחדת

קראו עוד »
פקח בית
בדק בית מקבלן

רכישת דירה היא לעיתים קרובות הרכישה הגדולה והמשמעותית ביותר שנבצע בחיים. זאת הקנייה הגדולה ביותר שנעשה ולרוב היא מלווה בהלוואות לטווח זמן ארוך. לרוכשי דירה

קראו עוד »
בדק בית
בדק בית

לאחרונה נתקלנו במונח "בדק בית" במהלך שיחות עם מכרים והתביישנו לומר שאינינו מכירים במושג המדובר. לאחר זמן מה, החלטנו שלא להישאר אדישים לצמד המילים שנשמעות

קראו עוד »