חיפוש

5 הדברים שצריך לדעת על ביטוח בית משותף

ביטוח של דירה זה דבר יחסית נפוץ ומוכר, אך האם אתם מכירים ביטוח בית משותף? מה הכוונה בביטוח כזה ובמה הוא שונה מביטוח על דירה רגילה? במאמר הנוכחי נדון ונציג חמישה דברים שכדאי שתדעו לגבי ביטוח בית משותף. ביניהם, סיבות שיגרמו לכם להבין למה כדאי לכם לעשות אותו. מעוניינים לדעת? מוזמנים ומוזמנות לקרוא את הכתבה שלפניכם.

 

קצת סדר

נבין קודם כל מה נקרא כבית משותף ויושב תחת הגדרה זו. בכל מצב כאשר יש בניין אפילו עם הוא פשוט בין שלוש קומות או יותר מכך, ניתן לקרוא למבנה בית משותף. זהו גם מצב בו יש יותר מדייר אחד בכל הבית. מבחינת פוליסה ביטוחית בית משותף מוגדר כפי שהוא כתוב בחוק המקרקעין. כל בית מגורים שיש בו לפחות שתי דירות ואף יותר וכן, רשום כמוגדר בית משותף בפנקס של הבתים המשותפים במדינה.

 

מה נכלל בביטוח ואיזה אופציות יש?

ביטוח בית משותף יכול לכלול מספר דברים, כאשר יש אופציה לביטוח בסיסי שהוא כולל בעיקר את החלקים המשותפים של הבניין. במידה ומעוניינים ניתן לשדרג אותו, בתנאי מסוים וכך לכלול את הדירות עצמן גם כן. הביטוח כולל פוליסה על נזקים שעלולים לקרות כמו פריצות, נזקי אש ועוד.

 

שלושה יתרונות שאתם צריכים להכיר

לביטוח בניין משותף יש שלושה יתרונות בולטים. כאשר אחד נוגע למצב בו קורה נזק או דבר מה לבניין עצמו. במצב כזה אמנם מי שיש לו ביטוח יקבל פיצויים בגין הפוליסה שיש לו, אך אינו יוכל להשתמש באלו בכדי לתקן את הנזקים של הבניין כולו. זאת במידה ורק לו יש ביטוח בניגוד לשאר הדיירים. במצב כזה לא בהכרח יוכלו או ירצו הדיירים האחרים להשתתף בהוצאות הגבוהות וכאן נוצרת בעיה. יתרון נוסף, הוא שהביטוח יכול לדאוג לצד ג' שכוללים אנשים שמגיעים לבניין או לגבי עובדים שונים שמבצעים תפקידים ועבודות בבניין כמו מנקה או אב בית.

מצב נוסף, כאשר יש נזקים שנגרמים לרכוש המשותף של כל דיירי הבניין. נאמר ממ"ד או חדר מדרגות שנהרסו או שיש לתקנן. במצב כזה קשה להחליט מי מהדיירים ישלם עבור מה שנגרם, לכן, הביטוח יכול לכסות גם את זה. כלומר כל מה שהוא ברשות הכלל בבניין עשוי להיכלל בסעיף זה ובכך אין צורך להתמודד עם הדברים כאשר הביטוח מטפל בכך.

 

בסיכומו של דבר

ביטוח עבור בניין מגורים משותף הוא חשוב ויעיל. יש להבין מה נחשב בית משותף לפני שמחליטים לעשות ביטוח. במידה וזה רלוונטי, לקחת בחשבון כי יש שתי אופציות אחת בסיסית ואחת מעמיקה. כאשר לביטוח בניין משותף יש יתרונות חשובים, ביניהם בטחון לגבי רכוש משותף של הבניין, כיסוי במידה וקורה נזק לבניין עצמו וכן, בטחון לגבי אורחים צד ג' או עובדים שונים בבניין.

ביטוח הבית

אולי יעניין אותך גם

בדק בית
3 שלבים לתהליך של בדק בית

בתקופה האחרונה אנו עדים לעלייה משמעותית במספר התושבים שפונים אל חברות בדק בית, במטרה להסתייע בשירותיהם המקצועיים. הדבר נודע לנו לאחר ששוחחנו עם חברים, מכרים

קראו עוד »