4 דברים לבריאות ואסתטיקת שיניים שחייבים שיהיו בבית

השיניים שלנו הם חלק רגיש במיוחד באזור הפנים הן מבחינת הבריאות והטיפול והן מבחינת נראות, הקפדה על היגיינה ואסטתיקה של השיניים נהיית יותר ויותר במודעות בשנים האחרונות. לפניכם כל מה שחייבים לעשות בבית עבור השיניים שלכם.

 

שמירה על בריאות השיניים

כל רופא שיניים שתשאלו יאשר שצחצוח שיניים היא אחת הפעולות הבסיסיות אך חשובות שיש להקפיד ולבצע כל יום לפחות פעמיים ביום אך על מנת שהיא תהיה אפקטיבית יש לבצע אותה בצורה נכונה ולכן גם אם אתם מחשיבים את עצמכם כמקפידי צחצוח אל תופתעו שתגלו בעיות שונות שהתפתחו מתחת לפני השטח מבלי שחשדתם. על מנת לצחצח כראוי יש להקפיד על הדברים הבאים:

 

בחירת מברשת שיניים מתאימה

מברשת שיניים קשה או צחצוח אגרסיבי מדי עלולים לפגוע בחניכיים לדלקת או נסיגת חניכיים לכן חשוב לבחור במברשת שיניים רכה בעיקר עבור אנשים שסובלים מבעיות חניכיים או חניכיים רגישות, את המברשת מומלץ להחליף בכל שלושה חודשים באופן ממוצע או כשאתם מבחינים בבלייה והתפזרות של סיבי המברשת, אם הבחנתן בכך לאחר כפחות מחודשיים זהו כנראה סימן להפעלת לחץ גבוה מדי בזמן הצחצוח.

 

צחצוח ביעילות

הצחצוח חייב להתבצע בצורה הנכונה על מנת לשמור על בריאות הפה, השיטה הרווחת ביותר אותה יסבירו לכם כמעט כל אנשי המקצוע היא modified bass, על פי שיטה זו יש לחלק את הפה לארבעה רבעים ולהתמקד בכל אזור בנפרד, מחזיקים את המברשת בזוית של 45 מעלות לכיוון החיבור בין החניכיים לשיניים ומקפידים על ניקיון בקו החיבור.

 

חוט או קיסם דנטלי

לא פחות חשוב מהצחצוח הנכון ובחירת מברשת מתאימה הוא ניקוי האזורים בין השיניים שם יש נטייה למזון להיתקע למשך זמן ולגרום להיווצרות אבנית ודלקות חניכיים. מומלץ להשתמש בחוט או קיסם דנטלי בזהירות רבה מבלי לפגוע בחניכיים לפחות פעם ביום. מלבד האביזרים הדנטליים מסיליקון תוכלו למצוא גם מכשיר זרם סילוני שיעשה את אותה העבודה.

 

תזונה שתורמת לבריאות השן

מלבד צחצוח וניקוי יסודי בכל אזורי הפה ישנם לא מעט מזונות שתורמים בצורות אחרות לבריאות, היגיינת ואסתטיקת הפה כמו:

  • גבינה – עשירה בסידן ופוספטים
  • תה – מכיל פולינפנולים ונוגדי חמצון
  • מסטיק ללא סוכר – הגבת ייצור הרוק והפחתת חומציות
  • אגוזים – מכילים ויטמינים ומינרליים
  • יוגורט – חיידקים פרוביוטיים, חלבון וסידן
  • תפוחים – אכילת תפוח מגבירה את ייצור הרוק ומנקה את הפה מחיידקים ומזיקים
  • פטריות – מקור לוויטמין D
  • ליקריץ – מזון אנטי בקטריאלי טבעי

 

לסיכום,

בעיות וטיפולי שיניים יכולים להיות דבר נורא שקשה להסביר ולכן שמירה על היגיינת הפה שלנו היא אחד הדברים החשובים שיש להקפיד עליו בשגרת היום. הקפדה על ארבעת הדברים שצויינו יעזרו לכם לשמור על בריאות הפה ובנוסף יתרמו לנראות החיוך שאינו פחות חשוב.

רופא שיניים

אולי יעניין אותך גם

טיפים לבחירת סידור עם שם
טיפים לבחירת סידור עם שם

הסידור משמש אותנו לאורך התפילות השונות. גם במקרה בו אנחנו פשוט רוצים להודות ולהתפלל מקרב הלב, אנחנו פותחים את הסידור היקר לליבנו. החשיבות הרבה של

קראו עוד »