חיפוש

3 טיפים לסידור הבית לאדם סיעודי

הרבה אנשים, בגיל השלישי בדרך כלל מוצאים את עצמם זקוקים לעזרה ולהנגשה בביתם הפרטי, זאת משום שאופן סידור הבית בצורה הקודמת מסרבלת ומסכנת את החיים שלהם בדרך כלל בעקבות סידור לא נכון של רהיטים, חוסר ציוד עזר יום יומי, סכנת החלקה בשל פינות שטיחים, פנלים מחודדים בקצוות הקיר ועוד כל מיני דברים שקודם לכן נראו טבעיים ולגיטימיים הופכים להיות סכנה. לכן חשוב מאוד לתת סיוע כזה או אחר לאותו האדם כדי שיוכל לחיות בנוחות מקסימלית בביתו.

 

ביתי הוא מבצרי

למרות שרבים בגיל השלישי מוצאים את עצמם פחות ופחות מסתדרים בחיי היום יום, הם אינם מוכנים לוותר על ביתם, על מיטתם ועל המקום הבטוח שלהם, ובצדק! לעיתים באין ברירה יש צורך להעביר אותם למקום ייעודי כדי שייתן את הטיפול הטוב והראוי ביותר, אך כל עוד ניתן להישאר בבית ובעזרת סיוע של מטפלת או מטפל ובעזרת ציוד מתאים, ניתן לקיים שגרת חיים כמעט מלאה.

אדם סיעודי

איך קובעים האם האדם הסיעודי יכול להישאר בביתו ואילו עזרים ושינויים הוא צריך לעשות כדי להשאירו באופן בטיחותי בביתו?

לאחר וועדות של גורמי רפואה, ביטוח לאומי, מרפא בעיסוק, פיזיותרפיסט, יינתן דוח מפורט לאישור התאמת דיור. בדרך כלל, הקובע העיקרי הוא המרפא בעיסוק מטעם קופת חולים, אשר יגיע לביתו של האדם הסיעודי וייתן הערכה של סביבת המגורים שלו והמלצות לשיפור הנגישות ופירוט של שיפוץ פנים על מנת שיוכל להמשיך ולקיים את חייו בנוחות.

דוגמאות להמלצות שיכולות להופיע בדוח המרפא בעיסוק – התאמת גובה המיטה או הכיסא כדי לקום ממנה או כדי לשכב עליה, גובה מושב האסלה בחדר השירותים ובנוסף ידיות אחיזה חזקות ומקובעות לקיר לצורך תמיכה לשיווי משקל ולקימה בטוחה, החלפת אמבטיה לדוש נגיש ללא צורך בטיפוס שעלול לגרום לסכנת החלקה ונפילה, התקנת מעקה בטיחותי לגרם מדרגות בתוך הבית או מחוץ לבית, התקנת מעלון לניוד מרבי וללא סיכון.

 

כיצד לבצע את העבודה בפועל?

אם כן הנה שלושה טיפים מומלצים ביותר באתר העיקר הבריאות  אשר כל ייעודם הם עזרה לחולים הסיעודיים. https://www.bari-p2.co.il

  1. לאחר קבלת הדוח המפורט ממרפא בעיסוק, עלינו לקרוא את כל הדוח, כולל את האותיות הקטנות ולהבין עד הסוף. במקרה שלא מבינים סעיף מסוים, חייבים לשאול כדי להיות בטוחים.
  2. במידה ועליכם לבצע שיפוץ פנימי כזה או אחר, קחו כמה הצעות מחיר ותיפגשו עם הקבלנים השונים פנים מול פנים ותמיד תציינו שזה לשם איש סיעודי.
  3. לאחר שתקבעו עם הקבלן הנבחר תהיו מעורבים בכל דבר, משבירת קירות וקילוף קרמיקות ועד להתקנת אביזרי עזר למיניהם.

 

לסיכום

בסוף, מצב סיעודי מגיע לסבים ולסבתות שלנו ולעיתים גם להורים שלנו והם זקוקים לעזרה שבאה לידי ביטוי בהתערבותנו מול הרשויות ומול הבירוקרטיות הרפואיות שיכולות להיות ובמיוחד בכל מה שקשור להנגשת הבית.

אדם סיעודי

אולי יעניין אותך גם

הדפסה על קנבס
הדפסת תמונות על קנבס

מאז פריצתו של העידן הדיגיטלי, כמעט ונעלמו אלבומי התמונות הפיזיים מחיינו. אנחנו כבר לא מעלעלים באלבומים הישנים כדי להיזכר באירועים, אלא גוללים בטלפון. עם זאת,

קראו עוד »