חיפוש

3 טיפים ללכידת עכבר בבית

מצאתם סימנים של אורח לא רצוי בבית? אתם חושדים או בטוחים שמדובר בעכבר משוטט? אתם לא לבד ואין ממה לחשוש. מה עושים כשמדובר בעכבר סורר שהגיע אליכם הביתה או לחילופים במכת עכברים שלא מפסיקים להפתיע אתכם?

 

מתי קוראים לאיש מקצוע?

לא על כל חבר קטן שהבחנתם בו נדרש לקרוא אנשי מקצוע כמו לוכד עכברים או לוכד חולדות, במקרים קטנים ולא מאיימים ניתן להתמודד לבד. לוכדי עכברים וחולדות כמובן יוכלו ללכוד עבורכם את המזיקים במלכודות פשוטות כמו שאתם יכולים לעשות אך במקרים קשים יותר הם ישתמשו באמצעי הדברה שיש להחזיק ברישיון על מנת להשתמש בו.

 

3 טיפים – איך תלכדו עכברים בעצמכם?

  1. איזה מלכודת לקנות – תוכלו למצוא בכל סופר מספר מלכודות עם מנגנון שונה. אנו ממליצים להזהר בקניית מלכודת קפיץ ברזל ישנה מכיוון שמי שאינו מיומן בה יוכל לגרום לנזק גדול כמו אצבע שבורה. שני המלכודות הנוספות הן מלכודת דבק ומלכודת תופסת. מלכודת הדבק תדביק אליה את העכבר והדרך משם חזרה לחיים כמעט ולא אפשרית. לעומת מלכודת אחרת שהיא מעין תיבה מאורכת הסגורה בצד אחד, העכבר זוחל פנימה כדי לזלול את מה שתניחו שם והמשקל שלו יגרום לסגירה בצידה השני של התיבה.
  2. המנעו מלהזיז רהיטים – אם הבחנתם בעכברים בבית הימנעו משינויים גדולים והזזת רהיטים בבית מכיוון שזה ימנע מהם לצאת ממקום המסתור שלהם וכך הם לא יתפסו במלכודת שהנחתם.
  3. הניחו מלכודות במקומות אסטרטגיים – מומלץ להניח את המלכודת צמודות לקיר במקומות שראיתם בעבר את העכבר מתרוצץ, בדרך כלל הוא יימשך למקומות שיש בהם שאריות אוכל והוא יגיע אל הבית מתוך הצנרת – אחד המיקומים הפופולאריים יהיה בארון שמתחת לכיור.

 

איך תדעו שהמצב גדול עליכם?

אם זיהיתם חולדה או עכבר משוטטים ברחבי הבית באמצע היום ללא בושה או פחד מכם זה עלול להצביע על כך שיש עוד מכרסמים במסתורים ועל כן מדובר במכת מכרסמים ומומלץ מאוד לקרוא לאיש מקצוע ולא לנסות להתמודד מולם לבדכם. לוכד העכברים מחזיק בשתי אפשרויות להרחקת העכברים –

  1. לכידה – כמו זו שפירטנו עליה שתוכלו לעשות בעצמכם רק שלוכד מקצועי שכנראה לא עושה עניין גדול מעכברים יוכל לתפוס אותם אחד אחריי השני במהירות ולהניח את המלכודות במקומות מדויקים ונכונים.
  2. רעל – על הלוכד להחזיק בהיתר ממשרד הגנת הסביבה שמאשר את הרשיון שלו לשימוש בחומרי הדברה. הלוכד יניח את הרעל בנקודות שונות בהם נראו העכברים וכולם ימותו מהרעל תוך שלושה ימים, פתרון זה מעולה למכות עכברים וכמובן לפתירת הבעיה מהשורש שלה.

 

לסיכום,

הישארו ערניים לגביי העכברים שעלולים לשוטט בבית שלכם, הם לא נעימים ועלולים להביא איתם מחלות כלשהם מהביוב, מומלץ להחזיק מלכודת אחת במחסן לשעת צרה וכמובן בשעות צרה חמורות יותר להרים טלפון ללוכד ולפתור את הבעיה מהשורש.

עכבר בבית

 

אולי יעניין אותך גם

כל מה שצריך כדי לארגן חוג בית למופת
כל מה שצריך כדי לארגן חוג בית למופת

האם אי פעם ביקרתם בחוג בית שהיה מאורגן באופן מושלם ומעניין לחלוטין? חוגי בית יכולים להיות חוויה מרגשת ומעצימה עבור כל המשתתפים, אם רק ננהל אותם בצורה נכונה. בין אם זה חוג בישול, מלאכות יד או אפילו מופע של אמן חושים לחוגי בית – יש מספר עקרונות חשובים לזכור כדי שהאירוע יהיה מוצלח   בחירת הנושא המתאים הנושא של חוג הבית הוא אחד הגורמים החשובים ביותר להצלחה. הקפידו לבחור נושא שיעניין את קהל היעד שלכם ויתאים לו. למשל, עבור הורים צעירים, חוג בישול או מלאכות יד יכול להיות רעיון מצוין, מאחר והם יוכלו ליהנות מלמידת מיומנויות חדשות ובו זמנית לבלות זמן איכות עם ילדיהם. לעומת זאת, עבור בני נוער, מופעים של אמנים יכולים לעורר עניין רב,

קראו עוד »
מדריך מקיף למחסני עץ
מדריך מקיף למחסני עץ

מחסני עץ היו מרכיב עיקרי בתעשיות שונות במשך מאות שנים, ומציעים שילוב של קסם כפרי, עמידות ופרקטיות. מבנים אלה, עשויים מעץ יציב ותוכננו לפתרונות אחסון

קראו עוד »