חיפוש

שלוש דרכים לחמם את הבית בעונות הקרות

מי מאיתנו לא רוצה לחזור בערב אל הבית החם, הבטוח והמוגן מן הגשם והקור שבחוץ? אך מהו הפתרון האידיאלי לחימום הבית אשר יחסוך לנו כסף, יהיה בטוח לשימוש וקל לתפעול? במאמר זה נבחן שלוש דרכים בטוחות, חסכניות ויעילות לחמם את הבית בעונות הקרות.

 

בית חם ונעים

בעבר, כשאנשים רצו לחמם את הבית, הם נהגו להדליק את האח הבוערת או את תנור הנפט. כיום אנחנו מודעים להשלכות הבריאותיות של דרכי החימום האלו למרות הנוסטלגיה שהם נוסכים בנו. מכשירי החימום כיום הינם חכמים, בטוחים לשימוש, קלים לתפעול ושומרים על חסכון לאורך זמן באנרגיה ובכסף, כמו לדוגמא רדיאטור חימום בעל מערכת הבקרה המרכזית המאפשרת לשלוט בפעולתו בכל חדר בבית.

 

שלוש דרכים לחמם את הבית בעונות הקרות

ישנן דרכים לחימום דירות קטנות בתוך בית דירות וישנם דרכים המתאימות יותר לבתים פרטיים החשופים לקור ולרוחות, אך כולן דרכים בטוחות, פשוטות לשימוש ויעילות. בחרנו שלוש דרכים שיעשו לכם חורף חם ונעים:

 

רדיאטור חכם

מתאים לחימום כל דירה. את הרדיאטור מתקינים על הקיר ליד נקודת חשמל רגילה ובאמצעות מערכת בקרה מרכזית ניתן לתכנת ולהתאים את עוצמת החימום והטמפרטורה בכל חדר בנפרד. הרדיאטור משלב שתי פעולות: הקרנת חום ופיזור חום על מנת למקסם את יעילותו. היתרון הגדול של הרדיאטור הינו שהוא אינו מצריך התקנה מסובכת אלא רק מתלים המצמידים אותו לקירות. המתלים מגיעים עם המוצר ובדרך כלל נציג החברה יתקין אותו עבורכם.

 

חימום תת רצפתי

מתאים לחימום כל בית ודירה אך דורש הערכות מראש מאחר והוא מותקן מתחת לרצפות הבית, מתאים לבתים בבניה או בשיפוץ. ישנם שני סוגים של חימום תת רצפתי, חימום תת רצפתי המבוסס על מים וחימום תת רצפתי המבוסס על חשמל. החימום המבוסס על מים הינו רשת של צינורות נסתרים הפרוסים מתחת לרצפות הבית ומזרימים מים חמים המחממים את הרצפה לתחושה נפלאה. החימום התת רצפתי המבוסס חשמל דומה בפעולתו לחימום מבוסס המים והוא נחשב לזול ולחסכוני ביותר.

 

מערכת הסקה מרכזית

מתאימה לחימום בתים החשופים לקור עז, מוסדות ובתי מלון. בין אם יש לכם כבר מערכת הסקה מרכזית ואתם מעוניינים להחליף אותה בחדשה, או שאתם בונים מבנה חדש ומעוניינים במערכת הסקה מרכזית יעילה, חסכונית ובטוחה, כיום ניתן להשיג מערכות הסקה מרכזיות חכמות הניתנות לשליטה אפילו דרך הנייד. ההסקה מחממת את כל חדרי הבית באמצעות צינורות העוברים בקירות ומתחברים לרדיאטורים בחדרים השונים.

 

לסיכום

כיום יש פתרונות חכמים, חסכוניים, בטוחים ויעילים לחימום בתים ודירות. בעבר השתמשו באח בוערת או תנורי נפט, אולם כיום ניתן למצוא מערכות מודרניות נסתרות מתחת לרצפות לבטיחות מירבית, בעלות מערכות בקרה חכמות לשליטה מלאה ולחיסכון לאורך שנים.

מכשיר חימום

 

אולי יעניין אותך גם

תמונות אומנותיות לבית
תמונות אומנותיות לבית

תמונות אמנותיות הן לא רק פריטי נוי, אלא גם דרך להוסיף עניין, צבע ואישיות לחלל. הן יכולות לשקף את הסגנון האישי שלכם, ליצור אווירה מיוחדת

קראו עוד »
פקח בית
בדק בית מקבלן

רכישת דירה היא לעיתים קרובות הרכישה הגדולה והמשמעותית ביותר שנבצע בחיים. זאת הקנייה הגדולה ביותר שנעשה ולרוב היא מלווה בהלוואות לטווח זמן ארוך. לרוכשי דירה

קראו עוד »
בדק בית
בדק בית

לאחרונה נתקלנו במונח "בדק בית" במהלך שיחות עם מכרים והתביישנו לומר שאינינו מכירים במושג המדובר. לאחר זמן מה, החלטנו שלא להישאר אדישים לצמד המילים שנשמעות

קראו עוד »