חיפוש

עיצוב מטבח – עשה ואל תעשה

בשנים האחרונות המטבח הפך לחלק מהחלל המרכזי של הבית ולכן נהוג לעצב אותו כמו שמעצבים את הבית כולו.

עם זאת, המטבח צריך להיות שימושי ומותאם לכם, כדי שתוכלו ליהנות ממנו לשנים רבות.

למה כדאי לשים לב בעת עיצוב מטבח?

 

מקומות אחסון

רצוי לדאוג למספיק מקומות אחסון במטבח, שכן אינכם רוצים למצוא את עצמכם בלי מקום לסירים ולמחבתות שלכם. מטבח שמסוגל להכיל את כל הציוד שלכם יראה נקי ומסודר יותר, וישאיר לכם משטחי עבודה פנויים. מומלץ לדאוג גם למזווה מרווח בו תוכלו לאחסן מצרכים יבשים.

 

דאגו למרווחים

בדקו בשלב התכנון מהו המרווח שנשאר לכם לתזוזה במטבח. פרט זה נכון בעיקר למטבחים בהם מתוכנן אי מרכזי, שכן לעיתים בעת תכנון המטבח ידאגו להשאיר לכם את המינימום הנדרש (ולעיתים אפילו פחות, על אף שזה לא תקני). רק כאשר תתחילו להשתמש במטבח בפועל, תגלו שהמעבר צר ולא נוח, גם כשאתם עובדים לבד במטבח וקל וחומר כאשר אינכם לבד. התייעצו עם המתכנן ובדקו היכן אתם יכולים לצמצם קצת על מנת להרחיב את המרחק שבין השיש לאי.

 

משטחי עבודה

אחרי הכל, המטבח שלכם הוא המקום בו אתם מבשלים, ובשביל לבשל בנוחות מקסימלית, אתם זקוקים למשטחי עבודה רחבים ונוחים. מומלץ לדאוג למשטח עבודה אחד לפחות ברוחב של מטר ומעלה בין הכיריים והכיור.

 

פונקציונליות

עיצוב מטבח טוב, הוא מטבח יפה אבל גם פונקציונלי. חשוב שהוא ישרת אתכם על הצד הטוב ביותר כאשר אתם מבשלים בו, ולכן מומלץ לדאוג לסידור נכון של הכיריים, הכיור והמקרר. אלו הנקודות העיקריות אליהן תצטרכו להגיע הרבה תוך כדי השימוש במטבח, ולכן נהוג לארגן את המטבח כאשר שלושת הנקודות הללו משרטטות במעין משולש דמיוני. כך תוכלו לנוע תוך כדי פעולה במרחקים קצרים ונוחים והבישול שלכם יתייעל.

 

היעזרו במתכנן מטבחים

כפי שכבר בוודאי הבנתם, עיצוב מטבח איננה משימה פשוטה. מומלץ להיעזר במתכנן מטבחים מקצועי שידע להמליץ לכם על פרטי תכנון שונים כמו גבהים ועומקים, ובעזרת תשאול שלכם יתאים לכם את המטבח המדויק לכם. בנוסף, עיצוב מטבח דורש קבלת החלטות רבות כמו גם בנושא סוגי החומרים ודורש היצמדות לתקציב, כך שהיעזרות במתכנן מנוסה תעזור לכם בקבלת החלטות אלו.

 

לסיכום

עיצוב המטבח שלכם צריך להיעשות בכובד ראש, שכן הבחירות שלכם כעת ילוו אתכם בשנים הבאות ויקבעו אם המטבח שלכם ישרת אתכם כראוי או לא. דאגו לכך שהמטבח שלכם יהיה מאורגן בצורה פונקציונלית ויכלול מספיק מקומות אחסון הן לציוד והן לאוכל, שיהיה מרווח מספיק לתזוזה של אנשים במטבח, ושיהיו לכם משטחי עבודה רחבים. אם אתם רוצים שהמטבח יתאים לצרכים האישיים שלכם, ובכלל אם אתם מעוניינים בעזרה בכל הקשור לעיצוב מטבחים, כדאי לפנות אל מתכנן מטבחים שייתן לכם עצות מניסיונו הרב.

 

חלל מעוצב

אולי יעניין אותך גם

תנור חיצוני
איך בוחרים טאבון ביתי?

טאבון, הוא סוג של תנור חיצוני המשמש בדרך כלל לאפיית לחמים ופיתות. זהו תנור מסורתי ששימש במשך מאות שנים לאפיה במזרח התיכון, צפון אפריקה ומרכז

קראו עוד »