חיפוש

מתי כדאי לעשות בדק בית?

אנשים שמתעניינים ברכישת דירה שמעו לא פעם על בדיקת "בדק בית" שהומלצה להם מצד יודעי דבר. שכן, זו נחשבת לבדיקה חיונית שמעניקה ביטחון אישי וכלכלי. מדריך זה עולה לאתר, כדי לענות על השאלה הנפוצה ביותר שנוגעת לבדיקה זו. בשורות הבאות נרחיב אודות העיתוי האופטימלי שבו כדאי לבצע בדק בית. הישארו כאן ותגלו את התשובה המלאה, כדי שתוכלו לפעול נכון.

 

הקדמה – מה זה בדק בית?

נציג תחילה את ההגדרה של המונח "בדק בית", כדי שתוכלו להכיר בתהליך מקרוב. נסביר שזוהי בדיקה מקיפה שבוחנת את הימצאותם של ליקויי בנייה שנוגעים לתחומים שונים, למשל:

  • ריצוף
  • חלונות
  • חשמל
  • איטום ועוד

הבדיקה מתבצעת על ידי הנדסאי בניין שבקיא בתקנים והתקנות העדכניים. הוא יגיע לדירה בעת הצורך (בהמשך נציין מהו העיתוי המתאים לדירה חדשה ודירת יד שנייה), יבדוק את טיבה וימסור לכם דו"ח ממצאים מסודר. חשוב לשכפל את הדו"ח ולמסור אותו לקבלן או לבעל הדירה הנוכחי, כדאי שאלה ייקחו את האחריות לתיקון הליקויים.

 

העיתוי לביצוע בדק בית בדירה חדשה

אתם עתידים לקבל דירה חדשה מהניילון? אם כך, כדאי שתבצעו בדק בית בעת פרוטוקול המסירה הראשוני. שכן, כך יתאפשר לכם להציג את הליקויים הקיימים בנכס. נדגיש שהקבלן לעיתים לא מודע לליקויים שונים, שכן, מרבית העבודה בשטח בוצעה על ידי קבלני משנה.\

בדק בית

העיתוי האופטימלי עבור רוכשי דירה יד שנייה

אנשים שמתכננים לרכוש דירה יד שנייה, צריכים להזמין מומחה לבדק בית טרם חתימה על החוזה. כך יתאפשר לבדוק את מצב הדירה ולגלות אם זו מצריכה תיקונים מורכבים טרם האכלוס. חשוב לציין שאתם לא מחויבים לרכוש את הנכס, כך שגילוי של ליקויים עשוי להוביל לשינוי בתכנון. כלומר, תוכלו לוותר על הרכישה ולבדוק פרטים על דירה אחרת. נדגיש שיש מתעניינים שבוחרים לרכוש את הדירה למרות הליקויים תוך משא ומתן, במטרה לקבל הצעת מחיר נמוכה שתכלול את ההוצאות על התיקונים הדרושים.

 

פנייה לחברת בדק בית מומלצת – כך תעשו זאת

כאמור, העיתוי של ביצוע הבדיקה הינו חשוב, אך יש דברים נוספים שצריך לקחת בחשבון. מדובר לצורך הדוגמא בבירור מעמיק אודות מקצועיותה של החברה הנבחרת. מוטלת עליכם האחריות במציאת חברת בדק בית שעונה על הקריטריונים הבאים:

  • בעלת ניסיון רב בתחום
  • מעסיקה עובדים שעברו הסמכה מקצועית
  • עומדת בזמנים
  • מספקת דו"ח מפורט

 

השורה התחתונה

רכישה של דירה חדשה מהניילונים מצריכה ביצוע של בדיקת בדק בית בשלב הפרוטוקול המסירה הראשוני. בעוד רכישת דירה יד שנייה מצריכה הזמנה של בעל מקצוע טרם החתימה על החוזה. בשלב זה אתם מכירים במידע הרלוונטי, כך שנותר לכם רק לפנות לחברה מומלצת שתבצע את עבודתה נאמנה ותמסור דו"ח ליקויים שיאפשר להגיע להחלטות נבונות.

בדיקת חלונות

אולי יעניין אותך גם