חיפוש

משקאות שהולכים טוב עם בשר – לעל האש הבא שלכם

שילוב משקה עם מנה בשרית יכול להשביח את טעמי הארוחה ולהעצים את חוויית האוכל הכללית. בין אם מדובר בסטייק מושלם, צלי רך או המבורגר עסיסי, המשקה הנכון יכול להשלים את טעמי הבשר ולספק ניגוד מרענן לעושר המנה. במאמר זה, נחקור כמה משקאות המשתלבים היטב עם מנות בשר.

 

יין אדום

יין אדום הוא התאמה קלאסית למנות בשריות שהוכנו באמצעות טאבון גז, ולא בכדי. הטעמים ביין אדום עוזרים להרגיש את עושר הבשר ומעצימים את טעמי המנה. כשמדובר בשילוב יין אדום עם בשר, יש חשיבות לכמה וכמה דברים. ראשית, יש חשיבות לסוג הבשר. בשרים אדומים כמו בקר, כבש ובשר צבי משתלבים היטב עם יינות אדומים בעלי גוף מלא כמו קברנה סוביניון, סירה ומלבק.

בשרים לבנים כמו עוף משתלבים טוב יותר עם יינות אדומים קלים יותר כמו פינו נואר ומרלו. גם אופן הכנת הבשר הוא נתון חשוב – בשרים צלויים משתלבים היטב עם יינות אדומים בעלי גוף מלא, בעוד שבשרים מטוגנים או מבושלים משתלבים טוב יותר עם יינות אדומים בעלי גוף בינוני.

 

בירה

בירה היא עוד אפשרות מצוינת לשילוב עם מנות בשריות. הגז בבירה עוזר להעשיר את טעם הבשר, כשטעמי הבירה משלימים את טעמי המנה. כשזה מגיע לשילוב בירה עם בשר, יש כמה דברים שכדאי לזכור. קודם כל, סוג הבירה חשוב. בירות קלות יותר כמו לאגרים ופילזנר משתלבות היטב עם בשרים בהירים יותר כמו עוף, בעוד שבירות כהות יותר משתלבות היטב עם בשרים אדומים כמו בקר וכבש.

בנוסף, הכנת הבשר חשובה. בשרים צלויים משתלבים היטב עם בירות הופייגר, בעוד שבשרים מבושלים משתלבים טוב יותר עם בירות מאלטיות.

 

קוקטיילים

קוקטיילים יכולים להיות גם אפשרות מצוינת לשילוב עם מנות בשר. עם זאת, יש חשיבות לסוג הקוקטייל. קוקטיילים קלאסיים כמו אולד פאשן ומנהטן משתלבים היטב עם בשרים אדומים, בעוד שקוקטיילים קלים יותר כמו מרגריטה ומוחיטו משתלבים היטב עם בשרים קלים יותר כמו עוף ודגים.

בנוסף, המתיקות של הקוקטייל חשובה. קוקטיילים מתוקים יותר משתלבים היטב עם בשרים מתובלים יותר, בעוד שקוקטיילים יבשים יותר משתלבים היטב עם בשרים מתונים יותר.

 

משקאות מוגזים ומיצים

למי שלא שותה אלכוהול, משקאות מוגזים ומיצים יכולים להיות גם אופציה מצוינת לשילוב עם מנות בשריות. המתיקות של המיץ יכולה להשלים את טעמי הבשר. משקאות מוגזים קולה ולימון-ליים משתלבים היטב עם בשר אדום, בעוד שמיצי פירות כגון מיץ תפוזים ומיץ חמוציות משתלבים היטב עם בשרים קלים יותר כמו עוף ודגים.

בנוסף, החומציות של המשקה חשובה. מיצים חומציים יותר כמו מיץ אשכוליות משתלבים היטב עם בשרים חריפים יותר, בעוד שמיצים מתוקים יותר משתלבים היטב עם בשרים עדינים יותר.

בָּשָׂר

אולי יעניין אותך גם

הדפסה על קנבס
הדפסת תמונות על קנבס

מאז פריצתו של העידן הדיגיטלי, כמעט ונעלמו אלבומי התמונות הפיזיים מחיינו. אנחנו כבר לא מעלעלים באלבומים הישנים כדי להיזכר באירועים, אלא גוללים בטלפון. עם זאת,

קראו עוד »