חיפוש

מה עדיף לדלתות המרפסת – דלת הזזה או דלת זכוכית

אם החלטתם לשפץ את המרפסת והחלונות בבית, בוודאי נתקלתם בהתלבטות האם עדיף דלתות הזזה (כלומר כאלה שנעות מצד לצד, כמו דלת אוטומטית בקניון) או דלתות זכוכית הנעות על ציר (כמו דלת קלאסית של בית).

הטקסט הזה ינסה לסקור את היתרונות והחסרונות של שני הסוגים, מתוך תקווה ומטרה שתוכלו להיעזר במידע הזה כדי להגיע להחלטה.

 

דלת הזזה

דלת הזזה היא דלת הנעה לאורך הקיר, לעיתים לתוך כיס ייעודי שמסתיר אותה כשהיא פתוחה. זוהי לא הדלת הקלאסית, ואין ספק שהיא משאירה הרבה רושם.

 

יתרונות לדלת הזזה

דלתות הזזה הן מיוחדות יותר, ותופסות פחות מקום. אם יש לכם מרפסת קטנה, דלת הזזה יכולה לעזור לכם לחסוך במקום. יתרון נוסף של דלת הזזה הוא שהפתיחה והסגירה שלה שקטות יותר, מפני שקשה לטרוק אותה. עוד יתרון של דלת הזזה הוא בטיחות, מפני שלא ניתן להיתקע בדלת בזמן שהיא פתוחה.

 

חסרונות לדלת הזזה

לדלת הזזה יש גם חסרונות שאי אפשר להתעלם מהם. חיסרון אחד הוא שהתקנה של דלת הזזה נסתרת דורש גם בנייה של כיס, מה שמייקר את העלות שלה. חסרון נוסף הוא שאת רוב הדגמים של דלתות ההזזה אי אפשר לנעול, כך שאם המרפסת שלכם נמצאת בקומה נמוכה – אתם בסיכון לפריצה דרך המרפסת. עוד חיסרון של דלת הזזה הוא שהאיטום שלה פחות מוצלח ביחס לדלת ציר, ולכן אם יש לכם מישהו אלרגי בבית – ייתכן שדלת הזזה היא לא בשבילכם.

 

דלת זכוכית (דלת ציר)

דלת ציר היא הדלת שכולנו מכירים. לדלת ציר מזכוכית יש מספר יתרונות לצד מספר חסרונות, אך הן נפוצות הרבה יותר בשימוש כדלת למרפסת.

 

יתרונות לדלת זכוכית

יש יתרונות רבים לדלתות זכוכית הנעות על ציר, כשהראשון שבהם הוא האיטום. דלת זכוכית קלאסית מספקת לחדר איטום מלא כשהיא סגורה, ולכן היא מתאימה יותר לאנשים שגרים בדירות בקומה נמוכה או לאנשים עם אלרגיות לאבק.

יתרון נוסף, ומעט מובן מאליו, של דלת זכוכית הוא שהזכוכית השקופה מאפשר כניסה של אור בשעות היום. עוד יתרון של דלת זכוכית הנעה על ציר הוא המחיר שלה. מפני שמדובר בשוק די גדול, תוכלו לקבל הצעת מחיר נמוכה יחסית למוצרים באיכות טובה מאוד.

 

חסרונות לדלת זכוכית

החיסרון הבולט ביותר של דלת זכוכית הוא גם אחד היתרונות שלה – השקיפות. דלת זכוכית אמנם סוגרת את הבית, אך לא נותנת לכם את הפרטיות שאתם רוצים, ומחייבת התקנה של וילון. חסרון נוסף של דלת זכוכית הוא אפשק החממה שהיא יוצרת. אור שמש העובר דרך דלת זכוכית יוצא ממוקד יותר, ולכן גם חם יותר (זכוכית מגדלת היא דוגמא קיצונית לאפקט חממה).

 

סיכום

לסיכום, לדלתות הזזה ולדלתות זכוכית יש את היתרונות והחסרונות שלהן. מקווים שהצלחנו לעזור.

 

ידית

אולי יעניין אותך גם

תמונות אומנותיות לבית
תמונות אומנותיות לבית

תמונות אמנותיות הן לא רק פריטי נוי, אלא גם דרך להוסיף עניין, צבע ואישיות לחלל. הן יכולות לשקף את הסגנון האישי שלכם, ליצור אווירה מיוחדת

קראו עוד »
פקח בית
בדק בית מקבלן

רכישת דירה היא לעיתים קרובות הרכישה הגדולה והמשמעותית ביותר שנבצע בחיים. זאת הקנייה הגדולה ביותר שנעשה ולרוב היא מלווה בהלוואות לטווח זמן ארוך. לרוכשי דירה

קראו עוד »
בדק בית
בדק בית

לאחרונה נתקלנו במונח "בדק בית" במהלך שיחות עם מכרים והתביישנו לומר שאינינו מכירים במושג המדובר. לאחר זמן מה, החלטנו שלא להישאר אדישים לצמד המילים שנשמעות

קראו עוד »