חיפוש

מה חשוב בזמן שמנקים את הבית?

אם אתם מעבירים סמרטוט באופן אוטומטי תוך כדי שיחת טלפון, אם יש דלי מים מוכן לספונג'ה בכל יום בשבוע, או אם אתם נרדמים עם שואב האבק המשוכלל שלכם ביד אחרי יום עבודה, אתם כנראה ראויים לתואר "חולי ניקיון". עם זאת, יש אנשים שעבורם מדובר בעונש של ממש. לא שהם מזלזלים בהיגיינה חלילה, אך אורח החיים, שעות העבודה המרובות והשוחקות והכלב החמוד לא עוזרים לניקיון הבית בשוטף. לא חשוב על איזו קבוצה אתם נמנים – אם תרצו לערוך ניקיון יסודי אחת לפרק זמן מסוים, ישנם מספר דגשים ששווה לשים לב אליהם. 

 

תזמון הניקיון- קריטי ליעילות

כולנו מכירים אנשים שמוכרחים לומר ש"ניקיתי את הבית היום במשך חמש שעות!" על מנת שנגיב בהתפעלות, אך אם האנשים האלו גרים בדירות סטודיו של 50 מ"ר? אין כל רע בניקיון יסודי. אך יש להבין שאפשר גם אחרת, במיוחד עבור אלה שלא ניחנו בסבלנות או בחדוות ניקיון מיוחדת. תזמון לפי משימות כמו ניקוי אבק, או תזמון לפי חדר (15 דקות לאבק בחדר השינה, 30 דקות לחלל המטבח והסלון וכן הלאה)- עשוי לתרום ליעילות העבודה ולצמצם את הזמן שהושקע בניקיון, במיוחד אם אתם נוטים להתייאש מהר. אם התייאשתם מראש, ניתן להיעזר בחברת ניקיון שתחסוך מכם את העבודה. דוגמה לחברה כזאת היא חברת ניקיון מבריק בצ'יק.

 

הברקת הרצפה

גם כאן מומלץ להשקיע לא יותר מ15 דקות לכל חדר. חשוב להתאים את סוג הסמרטוט וחומר הניקוי לרצפה. למשל, חומר המתאים לניקוי מרצפות קרמיקה עלול להיות הרסני לרצפת פרקט ולהיפך. ה"ספונג'ה" כפי שנקראת בארצנו הקטנטונת, היא השלב האחרון בניקוי הרצפה. מומלץ לסגור את החלונות במהלך הספונג'ה כדי שלא ייכנס אבק מן החוץ ויפגע בניקיון. לאנשי החומרים הטבעיים, ניתן גם להשתמש בדלי מים ולהוסיף לו חצי כוס חומץ בתוספת של מעט סבון כלים.

 

שירותים- להיכנס לעובי הקורה

ניקוי השירותים הוא בהחלט לא הפעולה הכי מרנינה שניתן להעלות על הדעת. אך במקום בו ההיגיינה קריטית ורמה נמוכה שלה עלולה לסכן את בריאותנו, מומלץ לשלוף את "התותחים הכבדים" של עולם הניקיון וניתן לשלב בין חומרי הניקוי, בהתאם להוראות היצרן כמובן. לבשו כפפות לאורך העבודה (כנראה יגיע באופן אינסטינקטיבי), פתחו את החלונות כדי לתת לאדי החומרים לצאת במהירות, ותחילה שפכו חומר חומצתי שיטפל באבנית האסלה. מומלץ להשרות את החומר באזור ולא לנקות במיידי לניקוי מקסימלי. ניקיון השירותים לא צריך לעלות על 15 דקות.

 

ניקוי חלונות

כל חלון, במידה ומדובר בחלון סטנדרטי, עשוי לקחת עד 20 דקות עבודה, תלוי ברמת הלכלוך ובעקשנותו. מומלץ להוציא את החלונות עצמם ולרכזם במקום אחד, כדי לייעל את העבודה. יש לשטוף את החלון במים חמים ובמידת הצורך לחזק את הניקיון בסבון כלים. לאחר מכן, ניתן לייבשו עם מגבת ולהחזירו למקום.

 

לסיכום,  זה אפשרי

אנשים רבים נרתעים מעבודות ניקיון יסודיות, שמתבצעות בדרך כלל בזמן החופשי. אולם ניתן להפוך זאת לפעילות משפחתית מגבשת ולזמן איכות, ועל הדרך להקנות לילדים הרגלי היגיינה וניקיון בריאים. הניקיון הוא קריטי לבריאות כולנו, ואינו חייב להיות מטלה מתישה. אם זה בכל זאת קשה מדי, חברת ניקיון טובה תסייע לכם.

לנקות את הבית

אולי יעניין אותך גם