כיצד מתכוננים לבדיקת בדק בית?

אנשים רבים מוצאים את עצמם פונים אל חברת בדק בית מבלי שהם יודעים מה עליהם לעשות קודם לכן. אם מצאתם את עצמכם במצב שכזה או אם אתם מתכננים להסתייע בחברת בדק בית לפני רכישה של דירה, עליכם לקרוא את המדריך הנוכחי בעיון רב. שכן, הוא צפוי לסייע לכם להתכונן נכון.

 

רגע, מה זה בכלל בדק בית?

יכול להיות שחלק מכם הגיעו אל המדריך מבלי לדעת בכלל מה זה בדק בית וזה בסדר. אנחנו כאן כדי למסור לכם את כל המידע המקיף בנושא. נציין בפניכם בקצרה כי הליך של בדק בית הוא כזה שמתבצע על ידי גורם מוסמך שבוחן את המערכות הבאות בבית:

  • מערכת המים
  • מערכת החשמל
  • הריצוף
  • הצבע ועוד

ההליך צריך להתבצע לפני שתרכשו את הדירה ותחתמו על החוזה. שכן, המטרה שלו היא לבדוק אם יש ליקויים שאינם נראים בעין לאדם הפשוט. המומחה צריך להגיע אל הדירה כשיש בידיו מכשירים מתקדמים שיאפשרו לו לבדוק את הדירה על כל צדדיה. כאשר בסיום הבדיקה, הוא ימסור דו"ח מפורט לכם, הלקוחות, ויידע אתכם אם ישנן תקלות כלשהן.

כיצד מתכוננים לבדיקת בדק בית?

איך תתכוננו אל הבדיקה? השלב ה – 1: תבדקו פרטים על חברה מומלצת בתחום

חשוב מאוד שתכינו את עצמכם מראש לבדיקת בדק בית. ההמלצה שלנו היא להתחיל קודם כל בחיפוש אחר חברה מוסמכת ומומלצת בתחום. שכן, יש כל מיני חברות שמבצעות בדיקות מסוג זה, אבל לא כולן משיגות תוצאות טובות דיו. אם אתם רוצים להיות בטוחים שאתם בוחרים נכון, אתם צריכים להיערך בהתאם ולשאול מכרים, חברים או קרובי משפחה אם הם הסתייעו בעבר בחברה כזו. תבקשו את הפרטים שלה במידה והם יצאו מרוצים.

 

איך תתכוננו אל הבדיקה? השלב ה – 2: צרו קשר עם הקבלן או המתווך לתיאום בדיקה במקום

בשלב השני אתם צריכים ליצור קשר עם הקבלן, המתווך או בעל הדירה הנוכחי ולבקש להגיע אל הדירה כדי לבצע בה את בדיקת בדק הבית. ההמלצה שלנו היא ליצור קשר לפחות שבוע מראש וליידע את הצד השני כי מטרת ההגעה היא לצורך קיום בדיקה.

כיצד מתכוננים לבדיקת בדק בית?

איך תתכוננו אל הבדיקה? השלב ה – 3: תכינו מסמכים שנוגעים לדירה

בשלב השלישי אתם צריכים להציג לבעל המקצוע שמגיע לבצע את הבדיקה את כל המסמכים שיש ברשותכם (אם יש לכם כאלה) אודות הדירה. במידה ואין בידיכם מסמכים, תמיד אפשר לשאול את הקבלן או את בעל הדירה הנוכחי אם יש משהו שאתם צריכים לדעת. כך תוכלו לקצר הליכים.

 

לסיום

עד כאן המדריך המקיף שהציג בפניכם את כל הפרטים החשובים על התארגנות נכונה לקראת הליך של בדק בית. בשלב זה יש בידיכם את כל האינפורמציה הדרושה, כך שעליכם רק ליישם את הנכתב לעיל ולערוך את הבדיקה.

כיצד מתכוננים לבדיקת בדק בית?

אולי יעניין אותך גם

טיפים לבחירת סידור עם שם
טיפים לבחירת סידור עם שם

הסידור משמש אותנו לאורך התפילות השונות. גם במקרה בו אנחנו פשוט רוצים להודות ולהתפלל מקרב הלב, אנחנו פותחים את הסידור היקר לליבנו. החשיבות הרבה של

קראו עוד »