חיפוש

כלי בית חיוניים: פריטי חובה לבית פונקציונלי ומסוגנן

כלי בית הם הפריטים שלא היינו מצליחים לייצר שגרה יעילה ומתפקדת בבית בלעדיהם. מעצם תפקידם, כלי הבית הם הפריטים הפונקציונליים ביותר לביתנו, ולכן חשוב לדאוג שיהיו נגישים ושמישים כל הזמן. בעשורים האחרונים, טרנד העיצוב המוקפד והמיוחד הגיע גם אל עולם כלי הבית וכבש אותו בסערה, ואנחנו מרוויחים כלי בית חיוניים, שימושיים ומעוצבים להפליא

 

מה הם בכלל כלי בית?

ההגדרה הרווחת מתייחסת אל כלים ומכשירים שימושיים בבית, כאל כלי בית. לעתים מגדירים כלי בית על דרך השלילה ומחריגים מההגדרה רהיטים, חפצי אמנות, בגדים, מוצרים חשמליים או אלקטרוניים וחפצים שאינם כלים ומכשירים כמו ספרים, כלי נגינה, צעצועים ועוד. כלי בית הם בדרך כלל הכלים שמשמשים לתפקוד הבסיסי של הבית ושל הגרים בו – כלי בישול, כלי אכילה, כלי אחסון וכלי ניקיון נחשבים לכלי בית.

כלי בית

כלי בית פונקציונליים

הערך העיקרי שהיה לכלי בית שונים לאורך השנים היה קשור בעיקר לפן השימושי שלהם ולכן היה נהוג וכך גם עדיין, להקפיד על מצבם של כלי הבית ועל כך שיהיו מוכנים לשימוש ונגישים בעת הצורך. כך למשל חשוב לשמור על המטאטא והיעה במצב מתפקד ושמור ובמיקום ידוע וזמין, לשמור על כלי אכילה וכלי הגשה נקיים, שלמים ובמקומם – לשימוש יעיל ונוח.

כך למשל סט צלחות יכול להיות פונקציונלי רק כאשר הצלחות נקיות וזמינות בארון המטבח – אם יש צורך לחפש את הצלחות ברחבי הבית, ערכן השימושי יורד.

 

כלי בית מסוגננים

כמעט לכל חפץ שאנחנו בוחרים לרכוש ולהוסיף אל כלי הבית שלנו, יש היום עיצוב מתקדם ומושך את העין. את הצלחות החלקות או המעוטרות בפרחים החליפו צלחות עשויות חומרים מיוחדים ועמידים, צורות, גדלים, צבעים ועיצובים ככל שהדמיון מאפשר וכל מי שמעוניין בכך, יוכל לבחור בקלות מבין שלל אפשרויות מגוונות, את העיצוב שמוצא חן בעיניו ומתאים לו ביותר.

חשוב לזכור שתהליך העיצוב של כלי בית, ברוב המקרים, כלל גם שינויים ושכלולים מתקדמים וכן שיפורים בחומרים, בצורת ההפעלה או השימוש ובמראה הכולל של כלי הבית.

כלי בית

פריטי חובה לבית

בין אם מדובר בריח של עישון, שאתם רוצים לאוורר או באווירה שאתם מבקשים ליצור בעזרת ניחוח נפלא, נרות הם התשובה. הנרות, שמאז ומתמיד האירו את הבית, הוסיפו ריחות קסומים לחוויה וכאשר ניתן למצוא נרות מיוחדים בכלים מעוצבים ויפהפיים – אין סיבה לא להציג אותם בסלון או בחדר, לצד קופסת גפרורי ענק מעוצבת.

ואם כבר דאגנו לאווירה, אפשר להוסיף למסיבה גם משהו לשתות – העיסוק באלכוהול הפך לתחביב אהוב ומי שרוכש אספקה לבר הביתי, כדאי שידאג להגיש את המשקאות בכוסות ייעודיות, כי מרטיני בכוס מרטיני טעים יותר.

 

לסיכום

כמעט כל כלי הבית נראים היום שונה במובהק מאשר לפני עשרים או שלושים שנה. ברוב המקרים השיפור בשימושיות ובעיצוב הוא לטובה, ואפשר ליהנות מכלי הבית – גם להציג אותם בגאווה וגם להשתמש בהם בנוחות.

כלי בית

אולי יעניין אותך גם

תמונות אומנותיות לבית
תמונות אומנותיות לבית

תמונות אמנותיות הן לא רק פריטי נוי, אלא גם דרך להוסיף עניין, צבע ואישיות לחלל. הן יכולות לשקף את הסגנון האישי שלכם, ליצור אווירה מיוחדת

קראו עוד »
פקח בית
בדק בית מקבלן

רכישת דירה היא לעיתים קרובות הרכישה הגדולה והמשמעותית ביותר שנבצע בחיים. זאת הקנייה הגדולה ביותר שנעשה ולרוב היא מלווה בהלוואות לטווח זמן ארוך. לרוכשי דירה

קראו עוד »
בדק בית
בדק בית

לאחרונה נתקלנו במונח "בדק בית" במהלך שיחות עם מכרים והתביישנו לומר שאינינו מכירים במושג המדובר. לאחר זמן מה, החלטנו שלא להישאר אדישים לצמד המילים שנשמעות

קראו עוד »