חיפוש

כך תעצבו את הבית עד הפרטים הכי קטנים!

עיצוב הבית הוא לא משימה פשוטה, אך מדובר במשימה חשובה מאין כמותה. כשהבית מעוצב בצורה חכמה ונכונה, הוא משפיע השפעה חיובית ביותר על איכות החיים שלנו. לכן, חשוב לדעת איך לעצב את הבית עד הפרטים הכי קטנים – ויש לנו כמה עקרונות שיסייעו לכם לעשות זאת.

 

עיצוב הבית – השקעה באיכות החיים

אסתטיקה היא חלק בלתי נפרד מההנאה שלנו והסיפוק שאנחנו מרגישים בחיי היום יום. זוהי עובדה לגבי בני אדם – עובדה שבאה לידי ביטוי במידה הרבה ביותר כשאנחנו מעצבים את הבית שלנו. כל אחד מאתנו רוצה לחיות בבית מעוצב, אסתטי ובטעם טוב – כי אנחנו מבינים שלדבר יש השפעה ישירה על איכות החיים שלנו. בשביל לעצב בית בצורה נכונה צריך לחשוב על לא מעט פרטים ולהתמקד בלא מעט משימות – אבל ננסה לתת לכם את הקווים הכלליים שיסייעו לכם לעמוד במשימה הזאת.

עיצוב בית

כשמעצבים בית, חובה להקפיד על הפרטים הקטנים

בעיצוב הבית, המשימות הגדולות שמשפיעות על כל מרחב ומרחב בבית הן יחסית מועטות – ריצוף, צביעה, קירוי וכדומה. בפועל, רוב הפרטים שמשפיעים על עיצוב הבית הם פרטים קטנים, ורוב ההחלטות הקטנות הן בעלות השלכה אדירה על איכות החיים שלנו ביום יום.

כך למשל לא הרבה אנשים מקדישים מספיק תשומת לב לבחירת דלת כניסה לבית – בלי לחשוב על כך שמדובר באלמנט עיצובי משמעותי שאנחנו פוגשים בו מספר פעמים ביום. אלמנטים כמו חלונות, גופי תאורה, עציצים וחפצי נוי – הם כולם יחסית מינוריים בפני עצמם, אך לכל אחד מהם יש אלמנט מצטבר שגורם לשלם להיות גדול מסך חלקיו.

 

קו עיצובי כללי, שמתמקד בכל מרחב לגופו

כשמתחילים לעצב את הבית צריך לחשוב על מה הקו העיצובי הכללי שאליו אנחנו שואפים. האם אנחנו רוצים בית מודרני וחדשני? האם אנחנו מעדיפים עיצוב קלאסי וכבד יחסית? האם דווקא סגנון כפרי וטבעי הוא מה שאנחנו חותרים אליו? לבתים ולמרחבים שונים יכולים להתאים סגנונות שונים, ואנחנו צריכים לבחור במה שמתאים לנו.

לאחר מכן, אנחנו צריכים לבחון כל מרחב וחדר בבית לאור הקו העיצובי הכללי הזה, ולתת לו אופי משלו. חדר ילדים לא יהיה זהה בעיצובו לחדר עבודה, ושניהם יהיו שונים מהותית מהסלון או המטבח. לכל חדר יש מטרה אחרת, וצריך לעצב אותו בצורה אחרת – תוך שימוש באלמנטים שמזכירים את הקו העיצובי הכללי ונותנים לבית את התחושה והאופי שאליו אנחנו חותרים.

 

השקיעו בעצמכם, והשקיעו במרחב שבו אתם חיים

השקעה בעיצוב הבית היא השקעה בעצמנו, באיכות החיים שלנו ובמרחב המחייה שלנו. על השקעה שכזאת צריך להוציא סכום מכובד, ולהיעזר בה גם במומחים בתחום – ומומלץ לפנות למומחים בכל תחום שבו אתם מתמקדים.

כך למשל, בחירה של דלת כניסה צריכה להיעזר בחברה מקצועית בתחום הדלתות, ואילו בחירה של ריצוף או של צבע לקירות תקבל את העזרה המשמעותית ביותר מעיצוב פנים מקצועי. בכל תחום ותחום עלינו להקפיד לפנות למי שמבין בתחום, ויודע לתת לנו את המענה האיכותי ביותר בשביל ליצור את בית החלומות שלנו. כמובן שתמיד צריך גם לעבוד במסגרת תקציב מסוים – אבל כדאי לזכור שאין השקעה חשובה יותר מהבית שלנו.

לעצב את הבית

אולי יעניין אותך גם

כל מה שצריך כדי לארגן חוג בית למופת
כל מה שצריך כדי לארגן חוג בית למופת

האם אי פעם ביקרתם בחוג בית שהיה מאורגן באופן מושלם ומעניין לחלוטין? חוגי בית יכולים להיות חוויה מרגשת ומעצימה עבור כל המשתתפים, אם רק ננהל אותם בצורה נכונה. בין אם זה חוג בישול, מלאכות יד או אפילו מופע של אמן חושים לחוגי בית – יש מספר עקרונות חשובים לזכור כדי שהאירוע יהיה מוצלח   בחירת הנושא המתאים הנושא של חוג הבית הוא אחד הגורמים החשובים ביותר להצלחה. הקפידו לבחור נושא שיעניין את קהל היעד שלכם ויתאים לו. למשל, עבור הורים צעירים, חוג בישול או מלאכות יד יכול להיות רעיון מצוין, מאחר והם יוכלו ליהנות מלמידת מיומנויות חדשות ובו זמנית לבלות זמן איכות עם ילדיהם. לעומת זאת, עבור בני נוער, מופעים של אמנים יכולים לעורר עניין רב,

קראו עוד »
מדריך מקיף למחסני עץ
מדריך מקיף למחסני עץ

מחסני עץ היו מרכיב עיקרי בתעשיות שונות במשך מאות שנים, ומציעים שילוב של קסם כפרי, עמידות ופרקטיות. מבנים אלה, עשויים מעץ יציב ותוכננו לפתרונות אחסון

קראו עוד »