חיפוש

טיפים לבחירת סידור עם שם

הסידור משמש אותנו לאורך התפילות השונות. גם במקרה בו אנחנו פשוט רוצים להודות ולהתפלל מקרב הלב, אנחנו פותחים את הסידור היקר לליבנו. החשיבות הרבה של הסידור בחיינו, הביאה אנשים רבים לבחור סידור אישי, כאשר כתיבת השם על הסידור תסייע להם להיקשר ולזהות שאכן מדובר בסידור שלהם. עם הטיפים שלנו, תוכלו לבחור בקלות את הסידור המתאים ביותר.

 

תפקידו של הסידור בחיינו

הסידור הוא ספר המרכז את כלל התפילות שאנחנו מתפללים בימי חול, שבת וכן בחגים, כאשר לצד נוסח התפילות עצמן, ניתן למצוא במרבית הסידורים גם דינים ומנהגים שונים, המאפשרים לנו להתמצא ולהתפלל כראוי בעת התפילות השונות. את סידור התפילה ניתן למצוא במגוון נוסחים, בהתאם לנוסחי התפילות השונים ולמנהגי הקהילות השונות (ספרדים, אשכנזים, תימנים ועוד).

הסידור מלווה אותנו לאורך כל חיינו, ב – 3 תפילות החול (שחרית, מנחה וערבית), שבתות וחגים וכן במקרים בהם מתחשק לנו להתפלל באופן אישי ומעומק הלב. תפקידו וחשיבותו של הסידור בחיינו, הביאה אנשים רבים לבחור סידור עם שם כך שיהיה ייחודי וישמש עבורם כסידור אישי.

תפקידו של הסידור בחיינו

סידור עם שם – מתי נצטרך?

סידור אישי

בבואנו לבית הכנסת, סביר להניח כי נמצא מספר סידורים המיועדים לשימוש הציבור, אך לא מעט אנשים מעדיפים כי יהיה להם סידור אישי שלהם, אותו הם מכירים היטב ויכולים לשאת לכל מקום. אחד האלמנטים שהופכים את הסידור שלכם לסידור אישי, הוא כמובן הדפסת השם שלכם על גבי הסידור.

מתנה / הקדשה

סידור עם שם יכול לשמש גם כמתנה או הקדשה מכובדת ומקורית, לחבר יקר, הורים או כל אדם אחר יקר לליבנו.

 

טיפים לבחירת סידור עם שם

הסידור שנבחר ילווה אותנו תקופה ארוכה ולכן, מומלץ לבחור סידור עם שם על פי הטיפים הבאים:

נוסח הסידור

בחירת סידור מתחילה בנוסח התפילות המתאים – לפי מה שאתם רגילים להתפלל.

חשבו מראש על הטקסט

במרבית המקרים, כתיבת שם או הקדשה על הסידור מוגבלת ל – 10 מילים, כך שמומלץ לתכנן מראש את הטקסט שאתם מעוניינים להטביע על הסידור.

התאמה

בחרו את צבע ההטבעה (זהב או כסף) בהתאם לסידור ובקשו לראות לפני ההטבעה היכן בדיוק יוטבע הטקסט על הסידור.

טיפים לבחירת סידור עם שם

כיצד כותבים את השם על הסידור?

כתיבת שם על הסידור נעשית באמצעות חריטה מיוחדת, בצבע זהב או כסף, על כריכת הסידור (לרוב בחלק התחתון של הכריכה) וכל שעליכם לעשות הוא:

  1. בחירת הסידור המתאים ביותר עבורכם (לפי נוסח, מהדורה, גודל ושאר אלמנטים)
  2. רישום מדויק של השם אותו אתם מעוניינים להטביע על גב הסידור
  3. תשלום בקופה
  4. איסוף עצמי לאחר שהסידור מוכן / משלוח עם שליח עד הבית

 

לסיכום

סידור התפילה הוא אחד האלמנטים המקודשים והשימושיים ביותר בחיי העם היהודי, כך שאנשים רבים מבקשים שיהיה להם את הסידור האישי שלהם, עליו ניתן להטביע שם אישי או הקדשה כמתנה מיוחדת. כאשר בוחרים סידור עם שם, מומלץ לבחור בסידור עם נוסח התפילה אליו אתם רגילים, לתכנן מראש את הטקסט המבוקש ולוודא כי הטקסט משתלב היטב בכריכת הסידור.

טיפים לבחירת סידור עם שם

אולי יעניין אותך גם

כל מה שצריך כדי לארגן חוג בית למופת
כל מה שצריך כדי לארגן חוג בית למופת

האם אי פעם ביקרתם בחוג בית שהיה מאורגן באופן מושלם ומעניין לחלוטין? חוגי בית יכולים להיות חוויה מרגשת ומעצימה עבור כל המשתתפים, אם רק ננהל אותם בצורה נכונה. בין אם זה חוג בישול, מלאכות יד או אפילו מופע של אמן חושים לחוגי בית – יש מספר עקרונות חשובים לזכור כדי שהאירוע יהיה מוצלח   בחירת הנושא המתאים הנושא של חוג הבית הוא אחד הגורמים החשובים ביותר להצלחה. הקפידו לבחור נושא שיעניין את קהל היעד שלכם ויתאים לו. למשל, עבור הורים צעירים, חוג בישול או מלאכות יד יכול להיות רעיון מצוין, מאחר והם יוכלו ליהנות מלמידת מיומנויות חדשות ובו זמנית לבלות זמן איכות עם ילדיהם. לעומת זאת, עבור בני נוער, מופעים של אמנים יכולים לעורר עניין רב,

קראו עוד »
מדריך מקיף למחסני עץ
מדריך מקיף למחסני עץ

מחסני עץ היו מרכיב עיקרי בתעשיות שונות במשך מאות שנים, ומציעים שילוב של קסם כפרי, עמידות ופרקטיות. מבנים אלה, עשויים מעץ יציב ותוכננו לפתרונות אחסון

קראו עוד »