6 טיפים חזקים לעיצוב המרפסת כמו המעצבים הגדולים

כמעט כל מי שלא גר בבית פרטי, אין לו חצר אחורית גדולה לשבת בה – רוצה מרפסת.

ישיבה במרפסת מעניקה תחושת עונג ייחודית, שאפשר לקבל רק בחלק הזה של הבית שהוא לא בדיוק בחוץ ולא בדיוק בפנים, אלא בדיוק במקום הנכון באמצע.

אז מה אפשר לעשות, כדי שכל ישיבה שלכם במרפסת תמצה את גבולות ההנאה עד הסוף?

 

6 טיפים לעיצוב מרפסת חלומית

  • הצללה למרפסת – אם אין לכם תקרה גדולה מעל המרפסת, תוכלו להשתמש במגוון פתרונות הצללה יצירתיים ודקורטיביים, החל בשמשיות צבעוניות ויפות וכלה ביריעת צל גדולה, איכותית, מפנקת ומעוצבת.
  • פינת ישיבה – כשיושבים במרפסת חשוב לבחור צורת ישיבה נוחה ונינוחה, מתפנקת, שתאפשר לכם לשבת בניחותא לשעות ארוכות בלי שירדמו לכם השרירים, אבל חשוב גם שאזור הישיבה יהיה מעוצב ויפה, מתאים לעיצוב הבית וגם לרצפת מרפסת. אם אתם רוצים ליצור תחושה של נופש על שפת הים ויש לכם מרפסת גדולה יחסית, תוכלו להציב בריכה מתנפחת, לתלות לצידה ערסל מתנדנד ואפילו להביא כיסא נוח מתקפל – עליו תוכלו להשתזף כמו בים. אם אתם רוצים להביא למרפסת אווירה של בית קפה, תוכלו להזמין ריהוט ראטן מפנק עם כריות ישיבה נוחות יעשה את העבודה.
  • מרפסות הן לעיתים קטנות וצפופות, לכם חשוב לבחור פריטי ריהוט שאפשר לקפל או לאסוף לערימה מסודרת, כמו למשל ערסל תלוי, או ערימת כסאות תואמים.
  • ליצירת תחושת פרטיות במרפסת עם קירות נמוכים, כדאי לבחור ריהוט נמוך ולהציב חוצץ בעל מראה נעים וטבעי, כמו קיר במבוק למשל ואפילו צמחיה מטפסת, או כמה עציצים גבוהים.
  • צמחיה במרפסת – עדיף לסדר את הצמחים שלכם בצורה צפופה יחסית, שיצור רושם של אזור עם ריכוז צמחיה גבוה. אם אין לכם מקום להניח עציצים על הרצפה של המרפסת, כדאי לשקול יצירת קיר ירוק, שיהיה תלוי על קיר המרפסת ויאפשר לכם גינון לגובה במקום גינון לרוחב. אקולוגי, אסתטי ואופנתי. לצורך טיפול קל ונוח בצמחי המרפסת שלכם, כדאי לשקול שימוש במתקן להשקיה אוטומטית, באמצעות חשמל, אנרגיה סולרית, או באמצעים מכנים פשוטים. יש היום לא מעט פטנטים נפלאים להשקיה אוטומטית של צמחים במרפסת, שתוכלו לרכוש במחירים נמוכים יחסית, לחסוך את הטרחה של השקיה יומיומית ואולי התייבשות של עציצים אם אתם נוסעים לכמה ימים.
  • תאורה למרפסת – אופציה מומלצת וחביבה במיוחד של תאורה למרפסת היא זו המשתמשת באנרגיה סולארית. קיימים היום סוגים רבים של תאורה סולארית בעיצובים שונים ומקסימים, שמתאימים במיוחד לתאורת חוץ, משתלבים נהדר במרפסות פתוחות ומוסיפים לאווירה מעוצבת ונעימה.

 

לסיכום

המרפסת מיועדת לאפשר לכם בריחה קטנטנה מהסביבה הסגורה והשגרתית של הבית. עצבו אותה בצורה קצת יותר צבעונית ויצירתית,כדי שתוכלו להנות מהשהות בה לפחות כמו שאתם נהנים בחוף הים, או בבית קפה שכונתי ואל תשכחו לבלות בה כמה שיותר זמן.

איש במרפסת

אולי יעניין אותך גם

בית פרטי
הוספת מרפסת לבית

חולמים להוסיף מרפסת לבית? תמיד רציתם שיהיה לכם חלק חיצוני לדירה שבו תוכלו לשבת בכל ערב קיצי נעים? אם כך, כדאי שתדעו דבר או שניים

קראו עוד »