חיפוש

יונים – מלחמה ושלום המדריך המלא להרחקת יונים

יונה. רובנו מקשרים חיה זו, כנראה, לשלום – על שום היונה המפורסמת הנושאת עלה של זית בפיה. אולם כידוע לכולנו, המציאות רחוקה מתיאור פסטורלי זה. יונים מהוות מטרד ברבות מהערים בארץ, וישראלים לא מעטים מנהלים נגדן מלחמות חורמה. הרחקת יונים הפכה להיות פעולה שכיחה במדינתנו, והיקף פעילותו של מרחיק יונים הולך ומתרחב.

 

הבעיה

יונה, על שלל מיניה, היא אחד מזני הציפורים הנפוצים בארץ ובעולם כולו. מין היונה הנפוץ ביותר הוא יונת הבית. יונה זו, בויתה משכבר הימים לצרכי האדם. עיקר גידולה היה לשם מאכל, דישון וכמובן דיוור. כיום, השימושים האנושיים ביונה מינימליים למדיי, אך זו כבר נפוצה לכל ארבע כנפות הארץ.

ההתנגשות בין היונים לבין בני האדם יוצרת שלל בעיות. ראשית, היונים מתקבצות בלהקות גדולות והומות יחדיו בקול עוצמתי למדיי, היוצר מפגע רעש במרחב הציבורי. שנית, הן גורמות ללכלוך רב עקב הלשלשת שלהן וכן העברת מזונותיהן וקיניהן ממקום למקום. יתר על כן, לשלשת היונים חומצית ועלולה להרוס מתכות. אך מעל לכל – היונים מפיצות מחלות.

לשלשת היונים לא רק לא נעימה, אלא גם מסוכנת. מופצות דרכה שלל מחלות אלימות, דוגמת דלקת ריאות, דלקת המוח, סלמונלה ועוד. היונים אף עלולות לשאת איתן את נגיף קדחת הנילוס ולהפיצו בקרב בני אדם.

הקונפליקט בין היונים לבין בני האדם משמעותי כל כך, שכן אלו נוהגות להתגודד סביב בתי מגורים ובלב ערים מרכזיות. כוכים בגגות, מרפסות ומסתורי כביסה מועדפים במיוחד על בעלי הכנף הטורדניים, כך שהמאבק הוא יום יומי, עיקש ולעיתים מרגיש עקר.

 

האמנם?

כאמור, רבים מוותרים מראש במאבק נגד היונים. נראה שלא משנה איזה דוקרנים נקנה במקס סטוק או בובה של איזה עורב נציב במרפסת, היונים ימצאו פרצה להתנחל בה. כמאמר הכתוב – פתחו פתח כפתחו של מחט, ויונה תתנחל בו לעולם!

אך האם כל דרכי המאבק ביונים אינן יעילות? האם ישנן דרכים אפקטיביות לניצחון במלחמה עיקשת זו?

 

פתרונות

נראה שאכן קיימת דרך לנצח. לאורך השנים, קמו שלל חברות שזיהו את הבעיה ומציעות שירותים מקצועיים להתמודדות עם מצוקת היונים. המומחיות הספציפית של החברות, מאפשרת להן למצוא פתרונות המרחיקים את היונים מבנייני המגורים וגורמים להן לעבור ולקונן במקומות אחרים.

לרוב, הפתרונות מתבססים על פריסת רשתות החוסמות את הגישה למסתורי הכביסה וכן הצבת דוקרנים במקומות הנכונים, כך שהיונים לא יצליחו להגיע לגג ולמרפסות. חשוב להדגיש – חברות אלו בוחרות את סוגי הרשתות בהתאמה אישית, וכך גם מקום הצבתם של הדוקרנים מותאם לבניין הספציפי. שימוש עצמי בכלים אלו, עלול שלא להוביל לאותן התוצאות.

 

לסיכום

מטרד היונים נפוץ מאוד בישראל, והוא לא רק לא נעים אלא בעיקר מסוכן מאוד. מרחיקי יונים מקצועיים צפויים לשים קץ למטרד, ופניה אליהם מומלצת מאוד.

 

בעל חיים

אולי יעניין אותך גם

תמונות אומנותיות לבית
תמונות אומנותיות לבית

תמונות אמנותיות הן לא רק פריטי נוי, אלא גם דרך להוסיף עניין, צבע ואישיות לחלל. הן יכולות לשקף את הסגנון האישי שלכם, ליצור אווירה מיוחדת

קראו עוד »
פקח בית
בדק בית מקבלן

רכישת דירה היא לעיתים קרובות הרכישה הגדולה והמשמעותית ביותר שנבצע בחיים. זאת הקנייה הגדולה ביותר שנעשה ולרוב היא מלווה בהלוואות לטווח זמן ארוך. לרוכשי דירה

קראו עוד »
בדק בית
בדק בית

לאחרונה נתקלנו במונח "בדק בית" במהלך שיחות עם מכרים והתביישנו לומר שאינינו מכירים במושג המדובר. לאחר זמן מה, החלטנו שלא להישאר אדישים לצמד המילים שנשמעות

קראו עוד »