חיפוש

האם ניתן להתקין מזגן בממ"ד?

דמיינו לעצמכם את הסיטואציה הבאה – אתם יושבים בחצר הביתית שלכם באחד מימי הקיץ החמים, נהנים מקרני השמש ומקולות הציפורים ושותים משקה קר, אך לפתע אזעקה מחרידה מפרה את שלוותכם ואתם נאלצים לרוץ לממ"ד. למרבה הצער, סיטואציות מסוג זה הם כמעט עניין שבשגרה עבור אזרחים רבים במדינת ישראל.

עם כמה שהשמש הקיצית יכולה להיות חמימה ומהנה, כשזה מגיע לשהייה ממושכת בממ"ד, החום יכול להפוך את השהות בממ"ד לחוויה הרבה יותר גרועה. למזלנו, את הבעיה הזו ניתן לפתור באמצעות התקנת מזגן בממ"ד שלנו.

בין אם אתם גרים בטווח האש ובין אם לא, שהייה לפרק זמן בממ"ד היא סיטואציה אפשרית בהחלט עבור כל מי שחי בישראל. לכן, מומלץ להתקין מזגן בממ"ד שלכם בכדי לדאוג שגם בשעות הקשות ביותר תוכלו להתנחם בכך שלפחות השהייה עצמה תהיה נוחה כמה שאפשר.

 

מה יש לוודא לפני התקנת מזגן בממ"ד?

למרות שהתקנת מזגן בממ"ד הופכת את השהות בו לנסבלת יותר, הדבר החשוב מכל הוא שהממ"ד שלנו יישאר עמיד ואטום אל מול התקפות טילים ונשק כימי, בכדי שיוכל לבצע את הייעוד שלו כהלכה.

לכן, לפני שנתקין מזגן בממ"ד שלנו נרצה לוודא שההתקנה אינה פוגמת בתקינות הממ"ד עצמו ואינה חושפת אותנו לסכנות. לשם כך, ישנם כמה אלמנטים חשובים שיעזרו לנו להנות מאוויר קריר ונעים בממ"ד תוך שמירה מקסימלית על הביטחון שלנו.

 

איזה סוג מזגן נרצה להתקין בממ"ד?

בכדי שנוכל להפעיל את המזגן בראש שקט גם שמרחפת סכנה של נשק כימי, יש לדאוג שהמזגן בממ"ד אינו משתמש באוויר חיצוני. לכן, מזגנים המתאימים להתקנה בממ"ד הם לרוב מזגנים עיליים, העושים סירקולציה של האוויר הפנימי ולא חושפים אותכם לאוויר שבחוץ. כמו כן, מזגנים בממ"ד נעזרים במנועים נפרדים המאפשרים להם לעבוד גם תחת הפצצות כבדות, כששאר המזגנים בבית יכולים לצאת מכלל שימוש.

 

האם נדרשת הכנה מיוחדת להתקנת מזגן בממ"ד?

בניגוד להתקנה של מזגנים בחדרים רגילים, בכדי שנוכל להתקין מזגן בממ"ד יש צורך בהתקן מיוחד. כאמור, התקנה של מזגן בממ"ד מצריכה מאיתנו להימנע לחלוטין מקידוחים כלשהם על הקירות החיצוניים של המזגן, כך שכלל הקידוחים, העברת הצנרת והניקוז צריכים להיעשות כולם על הקירות הפנימיים בלבד.

התקן למזגן בממ"ד קיים מראש ברוב רובן של הדירות החדשות בישראל, אך גם אם הבית או הדירה שלכם נבנו לפני שנים רבות, תוכלו להתקין התקן למזגן בממ"ד שלכם שיאפשר לכם להנות ממיזוג אוויר מבלי לחשוש.

 

מה סדר העלויות של התקנת מזגן בממ"ד?

התקנת מזגן בממ"ד בו כבר יש התקן מיוחד תצריך מכם לשלם רק עבור התקנת המזגן עצמו, שתעלה ממש כמו התקנה של כל מזגן רגיל בבית שלכם. כלומר, תידרשו לשלם סכום שינוע בין 800 ל- 1000 שקלים. אם יש צורך בהוספת ההתקן בנוסף למזגן עצמו, הסכום שתידרשו לשלם יהיה כמעט כפול, אך מומלץ מאוד לא להסתכן ולחסוך כשזה מגיע לביטחון שלנו.

מזגנים

אולי יעניין אותך גם