חיפוש

איך פורצים מנעול?

מנעולים רבים בעלי מנגנון רגיש עלולים להיתקע ללא התראה מוקדמת ולהותיר את בעלי הבית, הרכב או המשרד בתחושת חוסר אונים מוחלטת. על מנת להיחלץ מהפלונטר ניתן לנהוג באחת מ-2 הדרכים הבאות: קריאה לאיש מקצוע או ניסיון עצמאי לטיפול בעיה. החלטתם לנסות את האופציה השניה? לפניכם מדריך מקוצר לשעת צרה בו תוכלו לעשות שימוש כשהמנעול העקשן מסרב להגיב או כשהמפתח נעלם כלא היה. איך פורצים מנעול? לפניכם פירוט השיטות למנעולן החובב.

 

שיטות שונות לפריצת מנעול

הצורה המוכרת: שימוש בסיכת ביטחון ומברג

פריטים אלו מצויים בכל בית ועשויים להוות פתרון מצוין לפריצת מנעולים בסיסיים. הפריטים הנדרשים: סיכת ביטחון ובורג שטוח/מברג אלן. הפעולה: כפפו את קצה הסיכה לזווית של קרוב ל-90 מעלות והכניסו אותו לחור המנעול עד לעומק המקסימלי האפשרי. לאחר מכן, תחבו את המברג תחתיה ודחפו את סיכת הביטחון לצד השני, בשלב הסיום יש לסובב את המנעול. התוצאה: באם פעלתם נכון, הדלת אמורה להישמע לכם ולהיפתח לרווחה.

 

מה עומד מאחורי צורת פריצת מנעול זו?

הצלחת המשימה תלויה בעיקר בהתאמת רמת הפינים לגובה הנכון. מנעולים פשוטים המכילים פין אחד בלבד עשויים להשתחרר בקלות. לעומת זאת במנעולים מורכבים יש צורך בידע מקצועי על מנת להרים את הפין הראשון ולהשאירו במצב זה עד להתאמת הפינים הנוספים לגובה הרצוי. מחפשים פורץ מנעולים בחיפה? באתר זה מומחי המנעולנות המקצועיים ביותר ישמחו לעמוד לשירותכם.

 

פריצה באמצעות מפתח ברגים

כלי פריצה נועד על מנת לדחוף את הפינים במנעול כלפי מטה. לעומתו, מפתח ברגים מאפשר יצירת מרווח תמרון בתוך צילינדר וכן להחזקת הפינים במיקום הנכון תוך כדי פעילות למניעת צניחתם וחסימה חוזרת של המנעול.

 

צורת העבודה:

יש להכניס את קצה מפתח הברגים (הקצה הקצר) לתחתית הצילינדר בתוך המנעול באמצעות לחץ מתון. תוך כדי שמירה על הפינים פתוחים באמצעות מפתח הברגים יש להכניס עד הקצה הסופי של הצילינדר כלי פריצה משונן. עם כלי הפריצה יש ללחוץ את הפינים כלפי מעלה ולהצמידם לחלק המנעול העליון. במידה והופעל לחץ במינון נכון, חלק מהפינים יישארו למעלה והצילינדר יוכל להסתובב מעט. עתה יש לחזור על פעולת כלי הפריצה פעם נוספת בדחיפת הפינים לכיוון מעלה עד לקיבוע הפינים. לאחר שכל הפנים נלחצו היטב לכיוון בית המנעול העליון יהיה ניתן לסובב את הצילינדר 360 מעלות ולפתוח את המנעול בדומה לפתיחה באמצעות מפתח רגיל.

 

פריצת מנעולים

רבים שואלים את עצמם האם עדיפה פעולת ניסוי וטעיה עצמאית או שמומלצת קריאה לאיש מקצוע מנוסה. באם תעדיפו לחסוך מומלץ לרכוש מספר מנעולים, לפרקם ולבדוק את צורת פעולתם מקרוב למטרות תרגול על יבש. בכל מקרה בו המנעול מסרב להיפתח מומלץ להזמין מנעולן בעל ותק לטיפול בעיה למטרות חילוץ או כניסה בחללים ביתיים ועסקיים וכן ברכבים.

פריצת דלת

 

אולי יעניין אותך גם

תמונות אומנותיות לבית
תמונות אומנותיות לבית

תמונות אמנותיות הן לא רק פריטי נוי, אלא גם דרך להוסיף עניין, צבע ואישיות לחלל. הן יכולות לשקף את הסגנון האישי שלכם, ליצור אווירה מיוחדת

קראו עוד »
פקח בית
בדק בית מקבלן

רכישת דירה היא לעיתים קרובות הרכישה הגדולה והמשמעותית ביותר שנבצע בחיים. זאת הקנייה הגדולה ביותר שנעשה ולרוב היא מלווה בהלוואות לטווח זמן ארוך. לרוכשי דירה

קראו עוד »
בדק בית
בדק בית

לאחרונה נתקלנו במונח "בדק בית" במהלך שיחות עם מכרים והתביישנו לומר שאינינו מכירים במושג המדובר. לאחר זמן מה, החלטנו שלא להישאר אדישים לצמד המילים שנשמעות

קראו עוד »