חיפוש

איך לטפל בנזקי מים – שלבים פשוטים

חברות הביטוח כבר יודעות, נזקי מים בבתים הם תביעה שכיחה מאוד.

כולם רוצים לשמור על הבית שלהם יבש, אבל יש מקרים שהם מעבר לשליטתנו וגם הפיצוי מחברת הביטוח לא תמיד יכולים לפצות על נזקי המים בדירה.

אז מה בכל זאת? המשיכו לקרוא!

 

אילו מקומות יכולים להתרחש נזקי מים בבית?

שיקום נזקי מים לאחר רטיבות מתחת לרצפה, מעל הפנלים או בקירות צריכה להתרחש באמצעות חברה מקצועית שמבינה בנושא ויודעת כיצד אפשר למזער ולשקם את הנזקים שהמים גרמו בבית שלכם. הרבה מהבתים שקיימים כיום במדינת ישראל הם ישנים יחסית והצנרות שלהם עשויים מנחושת או ברזל (כיום בונים צנרות מפלסטיק חזק ועמיד). הבעיה עם צינורות הברזל שהם עלולים להעלות קורוזיה וחלודה עם השנים וליצור בעיות רטיבות בבתים.

 

איך אפשר לבצע שיקום נזקי מים מרטיבות או הצפה?

ישנם מקרים רבים של הצפות בלתי צפויות, פיצוצים בצנרת, קירות רטובים כתוצאה מהצפה אצל השכנים ועוד מלא מקרים שכיחים שקורים ביום יום. המערכת הקפילארית, שהיא מערכת הצינורות הראשית של כל הבניין, גם היא יכולה להיות תקולה ולגרום לנזק בקירות הבניין עצמו ובשל כך להוריד את ערך הבניין וליצור נזק בשווי הדירה שלהם.
חשוב לציין כי צנרות בניינים משפיעות אחת על השנייה. נזק אצל השכנים יכול לגרור נזק במערכת של כל הבניין או של השכנים, ועל כן חשוב לטפל בבעיות בצנרת במהירות.
אבל אל דאגה, לחברת אינסטלציה יהיה את הציוד, הטכנולוגיה והידע לבצע שיקום של נזקי המים.

 

האם גשם יכול ליצור נזקי מים?

גשמים הם לא תמיד ברכה. יש מקרים בהם מי הגשם מצליחים לחלחל אל המעטפת החיצונית של הבניין דרך הצינורות ומשם אל המערכת הקפילרית של הבניין וליצור מה שאנחנו קוראים לו בשפה המקצועית: רטיבות קפילארית.
אחד הסמנים השכיחים של רטיבות כזו היא גושי מלח על הקירות. התופעה קורת מהסיבה הפשוטה שהמים מתאדים ולאחריו נותרים רק המלחים. המלח ידוע בתכונתו לספיחת לחות והדבר יוצר נזק רב לקירות. חלחול כזה קורה כתוצאה מטיח לא איכותי.

 

נזקי מים בחדר האמבטיה

עיבוי מים קורה בצורה שכיחה בעיקר בחדרי האמבטיה שלנו. הדבר נוצר בגלל ריבוי אדים בחדר האמבטיה וכשלאחר מכן לא מאווררים את החלל. האדים יוצרים רטיבות בקירות. המים מחלחלים אל הקירות והקירות סופגים את המים. לכן, בחדרים בהם יש לחות גבוהה צריך להקפיד על אוורור של החלל ובכך לצמצם נזקים עתידיים.

 

זהירות, רצפה רטובה

הצפה תת רצפתית היא תופעה נרחבת בנזקי המים. היא קוראת בשל נזק של אחת מהצינורות שנמצאים מתחת לרצפת הבית. המים עולים למעלה וכך אנחנו מגלים על הנזק הגדול. במצב כזה יש לקרוא לחברה שמתמחת בייבוש מבנים במהירות המירבית.

איש תחזוקה

 

אולי יעניין אותך גם

בדק בית
בדק בית

לאחרונה נתקלנו במונח "בדק בית" במהלך שיחות עם מכרים והתביישנו לומר שאינינו מכירים במושג המדובר. לאחר זמן מה, החלטנו שלא להישאר אדישים לצמד המילים שנשמעות

קראו עוד »