חיפוש

אחזקת מבנים – מה חשוב לדעת לפני שבוחרים חברת אחזקה?

תחזוקת כללית, ותחזוקת הניקיון, של בניין מגורים מרובה דיירים היא עסק שלא קל לנהל אותו.

דיירים רבים המחפשים לחסוך כסף חושבים שניהול הבניין באמצעות ועד זו הדרך הקלה והחסכונית ביותר, אך היא בעצם זו שמביאה לשביעות רצון נמוכה, הוצאות רבות, ותקלות תחזוקה וניקיון תכופות יותר.

הפתרון האולטימטיבי לבעיה זו, ולכאב הראש הנוראי הזה, היא שכירת חברת אחזקה.

תחזוקה וניקיון של בניין מגורים היא דבר חשוב מאד לא רק בעבור הדיירים הנוכחים, אלא גם בעבור אלו שיגורו שם בעתיד, ועבור אלו שהשקיעו כסף בהקמתו. בערים רבות קיימים בניינים שיש לשים דגש רב יותר על תחזוקתם היות והם ישנים, היסטוריים, או נמצאים באזור מעין זה, דוגמת הערים ירושלים או תל אביב. אם כן, עדיף לעיתים להטיל את הטיפול בבניין בידי חברה המתמחה בתחזוקה וניקיון, על מנת לשמור על רמה גבוה של חיים בעבור הדיירים אך גם על מנת לשמר את פני החוץ, ופנים, הבניין לטווח הארוך ביותר.

 

איך נבחר חברת אחזקה?

מיקום

את חברת האחזקה נבחר בהתאם למיקום הבניין שלנו. כפי שציינו ישנם בניינים בעלי חשיבות לא רק לדיירי הבניין ובעלי הדירות, אלא גם לקהל הרחב. לדוגמא, אחזקת בניינים ומבנים בירושלים יכולה להיות מעט שונה מזו שתהיה בעיר אחרת, בעלת חשיבות היסטורית פחותה יותר. ולכן שכירת שירותיה של חברת ניהול ואחזקת מבנים בירושלים אשר מקורה בעיר עצמה, תהיה עדיפה בעבור הבניין ודייריו. החברה תדע כיצד לנהל ולשמור את הבניין כראוי, אך גם כיצד לדאוג לניקיון ותחזוקה מרביים.

 

מגוון שירותים

נוסף על המיקום, חשוב שנסגור מראש עם הדיירים לאילו שירותים אנו זקוקים ביותר. לדוגמא, האם אנו מעוניינים רק בשירותי ניקיון, רק שירותי ניהול הכספים למטרות שונות של הבניין, או כולם יחד. החלטה זו חשובה היות וכלל הבניין עתיד להשתתף בהוצאה על שכירת חברת אחזקה, וצריכה להיות הסכמה על כך שכלל השירותים רלוונטיים עבור הרוב.

 

סרבנים

החלק הכי פחות נעים בניהול הבניין באמצעות ועד הוא ההתעסקות מול הדיירים שלא רוצים להסדיר תשלום בעבור צרכים שונים של הבניין. חברת אחזקה מורידה מהוועד את הצורך לעסוק בכך, ועל כן מונעת אי נעימות מיותרת בין השכנים.

 

מה היתרונות?

היתרונות אם כן גדולים מאד, אך הגדול ביניהם הוא ראש שקט. כלל אחזקת הבניין מנוהלת על ידי חברה אחת, אשר תעניק לנו איש קשר רלוונטי. חברה זו תמיד תדאג למחליפים כאשר עובדים מסוימים לא יכולים לבוא, ותדאג להסדיר אי נעימות כספית בין שכנים בכל הקשור להוצאות הבניין.

 

לסיכום

שכירת חברת אחזקה עבור בניין מגורים, בעיקר בערים עם בניינים ייחודיים, היא החלטה מושכלת היות ומעניקה שקט עבור הדיירים, כמו גם מונעת אי נעימות מיותרת ביניהם.

 

מכסחת דשא

אולי יעניין אותך גם

תמונות אומנותיות לבית
תמונות אומנותיות לבית

תמונות אמנותיות הן לא רק פריטי נוי, אלא גם דרך להוסיף עניין, צבע ואישיות לחלל. הן יכולות לשקף את הסגנון האישי שלכם, ליצור אווירה מיוחדת

קראו עוד »
פקח בית
בדק בית מקבלן

רכישת דירה היא לעיתים קרובות הרכישה הגדולה והמשמעותית ביותר שנבצע בחיים. זאת הקנייה הגדולה ביותר שנעשה ולרוב היא מלווה בהלוואות לטווח זמן ארוך. לרוכשי דירה

קראו עוד »
בדק בית
בדק בית

לאחרונה נתקלנו במונח "בדק בית" במהלך שיחות עם מכרים והתביישנו לומר שאינינו מכירים במושג המדובר. לאחר זמן מה, החלטנו שלא להישאר אדישים לצמד המילים שנשמעות

קראו עוד »