חיפוש

5 אבנים מומלצות לחיפוי

אם אתם מתכננים חיפוי לקירות הבית שלכם, אתם עומדים בפני מבחר ענק. קיימות אבנים רבות המומלצות לחיפוי. לכל אבן יתרונות משלה. בבחירת חיפוי ניתן דגש על רצון הלקוח ועל התאמת החיפוי לצרכי הסביבה בו הוא חי. אם תרצו לשלב אבני חיפוי על קירות הבית שלכם מבחוץ, הבחירה יכולה להיות שונות כשמדובר בקירות מרפסת לעומת קירות הבית כולו. כאן ריכזנו עבורכם מידע על אבנים מומלצות לחיפוי. אולי נצליח לעזור לכם בבחירה.

 

אילו אבנים מתאימות לחיפוי חוץ?

חיפוי פנים יתבצע בדרך כלל באמצעות אריחים שונים ולא כאן נתמקד בהם. כאן נסקור את ההמלצות לאבני חיפוי חוץ. הבחירה של כל אחד לחיפוי חוץ היא אבן טבעית עמידה המעניקה למראה המרפסת או הגינה, מראה ייחודי, עשיר ומיוחד. חיפוי חוץ באבן טבעית היא בחירה משתלמת. קיימות אבנים טבעיות רבות וכאן נסקור את המומלצות.

 

אבני בזלת

אבן הבזלת היא בצבע שחור והיא נוצרת כתוצאה מהתפרצות געשית. מדובר באבן מאוד קשה והיא משמשת לעיצוב וחיפוי מבנים כבר מאות שנים. אבני בזלת הם המובילים בחיפוי חוץ. אנשים בוחרים בחיפוי אבני בזלת בגלל המראה המרשים המתקבל משילוב אבני בזלת אבל גם בגלל העמידות של האבן. כאשר משלבים אבני בזלת בחיפוי קירות ניתן לעצב את החיפוי בצורה מעניינת וייחודית. אבני הבזלת משמשות גם לחיפוי עבור מדרגות, משטחים, יצירת שבילים ועוד.

 

אבני בורגון

אבני בורגון מומלצות לחיפוי. ניתן לשנות את רמת העמידות של האבן באמצעות העיבוד שהיא עוברת. אבן בורגון היא בעצם אבן המורכבת ממספר סוגי אבנים המעובדים יחד. אנשים אוהבים את אבן הבורגון בגלל המראה העתיק שהיא נותנת לחלל העיצובי. חיפוי באבן בורגון הופך את העיצוב לעיצוב כפרי ומפנק.

 

אבני חירבה

אם אתם מעוניינים להעניק מראה עתיק למבנה שלכם, אבן חירבה היא הבחירה המושלמת. אבן חירבה היא בעצם אבן ששוחזרה ממבנים שנחרבו לצורך שימוש נוסף. קיימות אבני חירבה שונות: אבני חירבה ירושלמיות המעניקות את המראה הירושלמי האהוב, לעומת אבני חירבה כורכר המעניקות מראה כורכר. אבנים אלו עוברים עיבוד וניסור ותוכלו למצוא אבנים כאלו במגוון סיתותים ועיבודים.

 

אבני כורכר

אבן כורכר היא אבן מוכרת ומובילה בחיפוי חוץ וחיפוי פנים. אבנים אלו יכולות להחזיק מעמד מאות שנים. ככל שעובר הזמן, אבני כורכר נראות טוב יותר. אבו הכורכר היא אבן טבעית הנחצבת מאזורים הסמוכים לוף הים. כעבור השדנים מאגרי הכורכר בארץ הידלדלו וכיום ענף הייבוא פעיל גם בתחום זה. צבע אבן הכורכר משתנה בהתאם למקום ממנו הוא נחצב. הצבע ינוע בין צהוב לחום בהיר.

 

אבן צפחה

אבן הצפחה היא אבן טבעית המורכבת משכבות והיא נפוצה במגוון צבעים כמו שחור, אפור, ירוק, חום בהיר ועוד. השימוש באבן צפחה מאפשר משחק בשכבות החיפוי בהתאם לצורך העיצובי.

מטבח

 

אולי יעניין אותך גם

תמונות אומנותיות לבית
תמונות אומנותיות לבית

תמונות אמנותיות הן לא רק פריטי נוי, אלא גם דרך להוסיף עניין, צבע ואישיות לחלל. הן יכולות לשקף את הסגנון האישי שלכם, ליצור אווירה מיוחדת

קראו עוד »
פקח בית
בדק בית מקבלן

רכישת דירה היא לעיתים קרובות הרכישה הגדולה והמשמעותית ביותר שנבצע בחיים. זאת הקנייה הגדולה ביותר שנעשה ולרוב היא מלווה בהלוואות לטווח זמן ארוך. לרוכשי דירה

קראו עוד »
בדק בית
בדק בית

לאחרונה נתקלנו במונח "בדק בית" במהלך שיחות עם מכרים והתביישנו לומר שאינינו מכירים במושג המדובר. לאחר זמן מה, החלטנו שלא להישאר אדישים לצמד המילים שנשמעות

קראו עוד »